Луцький виборчком не зміг затвердити протоколи збору підписів за відкликання депутатів

Луцька виборча комісія не затвердила проект протоколу про узагальнення підсумку збору підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутатів Луцької міської ради Євгена Ткачука, Олександра Козлюка, Костянтина Петрочука, Сергія Були та Аркадія Соломатіна за народною ініціативою.

Пр це стало відомо під час засідання, яке відбулось 19 серпня.

Чи, не вперше на засідання прийшли майже всі члени комісії – 17 з 18 осіб. Під час засідання члени виборчкому працювали над протоколом та правками до нього.

Варто зауважити, що окрім членів комісії на засіданні були присутні журналісти, представник від депутатів-відкликанців Святослав Туз, а також депутат міськради Андрій Козюра («Батьківщина»), який зареєструвався кореспондентом.

Так, під час обговорення пропонованих правок чи не найбільш активним був «кореспондент» Андрій Козюра. Власне, він наполягав на тому, щоб внести в протокол те, що члени комісії здійснювали прийом громадян а не перевірку підписів, коли громадяни приходили в приміщення ТВК, аби засвідчити свій підпис. Натомість члени виборчкому від ВО «Батьківщини» наполягають, що процедура, яка відбувалась в приміщенні ТВК це встановлення особи а не перевірка підписів.

Дискутували в комісії і через акти, які засвідчували перевірку підписів, адже вони не були затвердженні ні ЦВК ні Луцькою ТВК.

«Вони не були затвердженні, лише по тій причині, що комісія не могла скликати кворум, аби проголосувати за форму акту», – сказала Оксана Костанда, заступник голови ТВК.

Ще одна причина дискусії – чи в праві була комісія використовувати базу виборців. Адже відділ ведення державного реєстру виборців видавав необхідний документ лучанину, який звертався до них, про те, що він є дійсно виборцем. Саме з таким підтверджуючим документом громадяни йшли до ТВК, щоб засвідчити свій підпис в підписних листах за відкликання депутатів.

Для врахування та внесення поправок від членів комісії, було оголошено перерву на дві години. Проте після перерви до роботи не повернулись 9 членів ТВК. Так, продовження засідання проігнорували Інна Крочук («Народний Фронт»), Тамара Гейло («Батьківщина»), Світлана Герченова («Батьківщина»), Руслана Голосова («Опозиційний блок»), Богдан Демчук («Опозиційний блок»), Оксана Коваль («Народний Фронт»), Юлія Кубай(« Опозиційни блок»), Тетяна Павлова («Батьківщина»), Василь Фролов («УКРОП»). Своєю відсутністю вони зірвали засідання, адже кворум може бути при 10 наявних членів ТВК.

 

2 коментарі

  1. волинянин сказав:

    Батьківщина та Укроп як ви уже осточортіли своїми клоунами і баригами усі міста в гамні а ви корито ділите другий рік. Ви мабуть думаєте що ви політики крупного масштабу а насправді шавки криминальних олігархів

Залишити відповідь