Скільки коштуватиме побудова першої в Україні платної дороги

Вартість будівництва першої концесійної дороги Київ – Біла Церква складе близько 300 мільйонів доларів.

Про це повідомив радник і.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кава, – інформує Економічна правда.

“Мова йде про абсолютно нову дорогу. Як альтернатива, буде безкоштовна дорога – діюча траса Київ-Біла Церква. Зараз йде підготовка техніко-економічного обґрунтування дороги, тому говорити про точну вартість поки занадто рано, але орієнтовно це буде близько 300 мільйонів доларів”, – сказав він.

За словами Кави, будівельні роботи можуть розпочатися в 2019 році і триватимуть до 2021 року.

“Поки говорити про терміни рано, так як необхідно внести зміни в закон про будівництво доріг на основі концесії. Якщо законопроект №6766 буде прийнятий парламентом у 2017 році, то є шанс, що тендер і викуп землі під проект буде здійснений в 2018 році, тоді будівельні роботи можуть розпочатися в 2019 році і триватимуть до 2021 року”, – повідомив він.

Також Кава зазначив, що будівництво дороги буде здійснюватися виключно за рахунок коштів інвестора.

“Оскільки ця дорога концесійна, то договір передбачає, що інвестор сам вкладає гроші в цей проект, а потім протягом 25 років експлуатує і стягує плату за проїзд, тим самим покриває свої витрати”, – сказав він, додавши, що на даний момент зацікавленість проявляють 5 іноземних компаній, які реалізували концесійні договори по будівництву доріг в країнах Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що “Укравтодор” готується до будівництва першої платної дороги.

Залишити відповідь