За відмову від хабара патрульні Луцька отримують премії, – Вовченко

Патрульні поліцейські Луцька задокументували більше 10 випадків, коли правоохоронцям пропонували хабарі різного розміру. За відмову від неправомірної вигоди поліцейським вручають премії.

Про це повідомив начальник патрульної поліції Луцька Олександр Вовченко в інтерв’ю “Першому”.

Із його слів, якщо патрульному пропонують неправомірну вигоду, він це документує на свою боді-камеру, викликає слідчо-оперативну групу, внутрішню безпеку, які складають нормативні акти. Грошові кошти вилучають в якості речових доказів, на людину складається відповідний протокол за корупцію. Далі справа потрапляє до суду, де визначається міра покарання.

«Ми щодня наголошували патрулям про те, що ми не маємо права споганити свою форму, честь, тому що ми всі давали присягу. Ми, як люди в погонах, ми – офіцери, а їх 85 % від усіх патрульних.. Не треба за якихось 100 доларів паплюжити себе. Я просто не пам’ятаю точно статистики, але, здається, задокументовано більше 10 випадків, коли поліцейським пропонували хабар. Розмір був абсолютно різний», – підкреслив головний патрульний Луцька.

Олександр Вовченко додав, що для того, аби патрульні розуміли, що вони йдуть правильним шляхом, правоохоронцям вручають премію в рівнозначній сумі, яку їм пропонували як хабар.

«У нас є один екіпаж патрульних, яким два вечора підряд пропонували неправомірну вигоду в розмірі 100 доларів. Це було задокументовано. І ми дали їм премії по 2 500 гривень кожному. Звичайно, якщо патрульним запропонують 10 тисяч доларів, то я навряд чи зможу дати їм такі гроші», – наголосив він.

Залишити відповідь