240% премії: які зарплати у керівників Луцькради

При скромних окладах, зарплата керівників Луцька становить від 23 до 28 тисяч. Гаманці посадовцям «рятують» премії, надбавки і доплати за високі досягнення.

Про це пише Ярослава Липнюк для Волинь 24.

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ЧИНОВНИКИ?

Чиновницький апарат коштує кишеням українців недешево. Для луцької громади така цифра на місяць наразі перевищує 4 млн грн.

У травні цього року зарплатний фонд працівників Луцької міськради становив 4 млн 674 тис грн. Для порівняння, у травні 2016 року міським чиновникам нарахували майже вдвічі менше – 2 млн 669 тис грн.

До слова, за рік зарплата пересічних лучан зросла не настільки стрімко, як у чиновників: лише на 20%.

Цікаво, що у 2017 році найбільш «затратним» для бюджету виявився березень. На виплату зарплат працівникам міськради витратили 6 млн 939 тис грн.

Очевидно, така ситуація пов’язана із зміною влади у місті. Після того, як секретарем ради став представник УКРОПа Ігор Поліщук, у раді відбувся ряд звільнень. Відповідно – звільненим посадовцям змушені були виплачувати відповідні кошти.

СТРІМКИЙ ПЛЮС

У кінці травня уряд збільшив посадові оклади працівникам органів місцевого самоврядування.

Згідно з новими штатними розписами, працівники Луцької міської ради отримали підвищення окладів від 172 гривень (приміром, для дiловода) і до 4 276 гривень (для мiського голови).

У квітні, до підвищення заробітної плати, секретарю міськради, який наразі виконує обов’язки міського голови, нарахували 18,5 тис грн. У червні така сума збільшилася до 22,68 тис грн.

До слова, Ігорю Поліщуку, який в цей період і працював секретарем ради, до скромного окладу в 6 300 грн нараховували 70% за високі досягнення та 240% премії.

У першого заступника Григорія Недопада загальна сума нарахованого заробітку у квітні становила 20,4 тис грн, а в червні – 28,5 тис грн.

УРІЗАЛИ ПРЕМІЇ?

Зарплата чиновників формується із окладу, доплати за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення та премії.

Із підвищенням окладів у Луцькій міськраді вирішили бути скромнішими і премії для себе зменшили.

Наприклад, якщо у квітні-травні 2017 року «додавали» собі по 220-240% премії, то у червні – «лише» по 20% керівникам департаментiв, начальникам управлiнь та відділів, і по 90% – секретарю міськради і його заступникам.

ПЛЮС ЗА ВИСОКІ ДОСЯГНЕННЯ 

Загалом держслужбовці мають чимало різних додаткових надбавок. За ранг луцьким чиновникам «плюсують» по 70-130 грн, за вислугу років – 10-40% окладу з урахуванням надбавки за ранг, за високі досягнення у праці та виконання особливо важливої роботи – по 50-70%, за науковий ступінь, за почесне звання тощо.

Ось і виходить, що до скромного окладу «доплюсовуються» надбавки-премії-доплати і «набігає» набагато солідніша сума.

Крім того, держслужбовцям платять премії за підсумками роботи та з нагоди свят і ювілейних дат. При цьому розміри преміювання відомства можуть визначати собі самостійно. Є іще так звані «оздоровчі» виплати, розмір яких – середня зарплата.

Тим часом, разом з окладами розміри надбавок та премій у травні не збільшували.

3 коментарі

  1. Nik сказав:

    я щось не можу зрозуміти про чию зарплату йде мова: про зарплату державних службовців чи зарплату працівників органів місцевого самоврядування ( в даному випадку працівників Луцької міської ради). Не путайте “біле” з “чорним”.

  2. Лия сказав:

    Що тут можна сказати.Христос казав:”гробы окрашенные(снаружи,а внутри полны мерзости”.Они(вся Укр. власть)делают себе награду (царскую жизнь)за счёт обнищания народа,присосавшись к нему,как паразиты,,высасывая последнюю каплю крови из них,не задумываясь,что за все придется платить.В человеке от рождения заложен точный барометр его нравсвенности- совесть.Самое страшное чудовище-человек,заглушивший свою совесть,

Залишити відповідь