«Опоблок» намагається затягнути процес відкликання депутатів Луцькради

«Опозиційний блок» у Луцьку намагається затягнути процес перевірки підписів за відкликання депутатів «зрадників».

Зокрема, представники цієї політсили на засіданні Луцької виборчої комісії 4 серпня висунули свої вимоги щодо процесу підтвердження підписів, які лучани ставили за відкликання депутатів міської ради.

На засіданні, були присутні 17 членів комісії.  Так, представники партії «Опозиційний блок», які є членами виборчкому висловили пропозицію внести зміни до рішення від 1.08.2017 про порядок перевірки підписів, а саме замінити рішення про те, що для перевірки підписів будуть ходити два члени комісії та один правоохоронець.

Натомість ініціатори змін попонують, щоб підписи перевіряли експерти правоохоронних органів, тобто робили почеркознавчу експертизу.

На засіданні між членами комісії виникла палка дискусія, оскільки закон аж ніяк не вимагає проводити таку процедуру і в ньому чітко прописано усі умови.

Представники «Опозиційного блоку», повідомили, що при формуванні пропозиції внести зміни в цю частину, користувалися роз’ясненнями Асоціації міст України, які вважають що така форма перевірки буде доцільнішою. Пропозицію «Опозиційного блоку» підтримали також і представники «Народного фронту» та ВО «Батьківщина».

«Ми користуємось роз’ясненнями від ЦВК», – відповів голова виборчкому Леонід Будцев.

Голова Луцької ТВК запросив на засідання заступника начальника луцького міськвідділу поліції Леоніда Прокопчука.

«Ми не є ініціаторами перевірки, ми є учасниками», – повідомив Леонід Прокопчук.

Він пояснив, що вони не можуть фіксувати будь-які правопорушення, адже комісія в інший спосіб не перевіряла підписи.

Попри роз’яснення правоохоронця, деякі члени комісії і далі продовжили наполягати на такому варіанті перевірки підписів. Окрім того, вони вимагають від ТВК звернутися з офіційним листом до правоохоронних органів, щодо проведення почеркознавчої експертизи аби отримати офіційну відповідь.

Головою комісії було запропопонована альтернатива – створити мобільні групи, які перевірятимуть підписи громадян з підписних листів і у разі появи сумнівів, щодо того, чи саме той громадянин ставив підпис – звертатися до правоохоронців та проводити почеркознавчу експертизу. Але ініціатори змін рішення не погодились на такі умови. Тому, Леонідом Будцевим було прийнято рішення звернутися за офіційним роз’ясненням до ЦВК, після чого буде вирішено, чи врахують пропозицію опоблоківців щодо почеркознавчої експертизи і доцільності її застосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.