На кордоні з Волинню – спалах африканської чуми

Як повідомили в Міжнародному епізоотичному бюро, на території республіки Польща (Люблінське воєводство, Влодавський повіт, село Собібор) було підтверджено захворювання свиней на АЧС (африканська чума свиней).

Про це пише Район.Шацьк.

На даний час проводяться заходи з ліквідації даного захворювання. Собібор розташований за 1 кілометр від кордону з Шацьким районом – повідомляють в управлінні Держпродспоживслужби у Шацькому районі.

У зв’язку з проведенням на території Шацького району Європейських днів добросусідства з 11 серпня по 15 серпня цього року (село Адамчуки Шацького району – село Збереже Влодавського повіту), повідомляємо про карантинні обмеження на території Влодавського повіту.

Всім жителям району нагадуємо, що ця хвороба не є небезпечною для людини, але разом з тим є дуже заразною для домашніх та диких свиней.

Інкубаційний період короткий (2-12 днів) і супроводжується лихоманкою (40-42°С) впродовж 48-и годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин у цей час виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, ознаки спраги), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшність (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах).

Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів – внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7-10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Смертність при АЧС складає майже 100%.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

– утримувати свиней у закритому приміщенні;

– не дозволяти відвідувати господарство по стороннім особам;

– не купувати тварин у невідомих осіб без огляду ветеринарного спеціаліста;

– не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям та працівникам лісу;

– не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою без термічної обробки (проварювання).

У випадку підозри на захворювання африканської чуми свиней у вашому господарстві обов’язково повідомте ветеринарного лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.