Луцьк: у ТВК пояснили, як перевірятимуть підписи за відкликання депутатів

Луцька виборча комісія розпочала підготовку до перевірки підписних листів, які надали ініціатори відкликання депутатів Луцькради.

Сьогодні, 3 серпня, члени комісії зібралися аби узгодити організаційні питання. Голова виборчої комісії Леонід Будцев повідомив, що будуть створенні мобільні групи, в які входитимуть два члени комісії та представник правоохоронних органів. Кожна мобільна група отримає лист з даними громадян, що підписалися.

Окрім цього Будцев повідомив, що у відділі ведення державного реєстру виборців вважають, що правових підстав для узгодження громадян в підписних листах з списками виборців, які введуть ВВ ДРВ, не має.

Леонід Будцев також повідав яким має бути відсоток недійсних підписів ( підписи осіб, які не є виборцями Луцької міської ради, або ж не ставили підписи особисто).

«В законодавстві не вказано чіткий відсоток від перевірених підписів», – повідомив голова.

Проте він вважає, що у разі якщо більше половини підписів у виборчій квоті виявиться недійсними – іціатива по відкликанню депутатів буде скасована. Але всі рішення буде приймати комісія на засіданні ТВК.

Нагадаємо, захисник депутатів, яких відкликають лучани, Святослав Туз, під час першого засідання ТВК написав заяву в правоохоронні органи про перевищення обовязків головою Луцької міської виборчої комісії. Оскільки Туз вважає, що комісія не мала приступати до перевірки документів, наданих ініціатором збору підписів, без представників ВВ ДРВ.

Залишити відповідь