Депутати-«відкликанці» взялись погрожувати членам Луцької ТВК

Луцька виборча комісія розпочала перевірку документів та підписів щодо відкликання депутатів-зрадників.

Засідання розпочалось, у вівторок, 1 серпня.

Голова Луцької міської виборчої комісії Леонід Будцев повідомив, що на засіданні присутні 10 членів комісії з 18, тому засідання легітимне. Ще до початку засідання члени комісії забрали з сейфу, який був опломбований, підписи громадян та всі необхідні документи, які напередодні, 31 липня, їм передав ініціатор збору підписів Артем Запотоцький.

На засідання прийшли і депутати-відкликанці та ще й з підтримкою – жителями мікрорайону ГПЗ і вже відомим отцем Олександром Вронським. Окрім того, прийшов і захисник депутатів Святослав Туз. Під час засідання Будцев зачитав статті закону, за яким здійснюється відкликання депутатів міської ради. Так, голова комісії зазначив, що згідно закону, вони повинні залучити відділ ведення державного реєстру виборців та правоохоронні органи. Тому, запрошеними особами були представники ВВ ДРВ та правоохоронних органів. Проте в роботу засідання почали активно втручатися депутати-зрадники.

Спершу Євген Ткачук без дозволу звернувся до членів комісії, заявивши про незаконність збору підписів. Олександр Козлюк підхопив ініціативу колеги Ткачука і також виступив. Але не обмежився простим інформуванням, а ще й взявся погрожувати членам комісії. «відкликанці»

«Якщо ви проголосуєте в іншу сторону, то ви за це відповісте», – заявив Козлюк.

Сергій Була також вирішив сказати свою думку, проте головуючий його зупинив, оскільки з їхньої сторони почались погрози, чи як сказав Козлюк «попередження».

Після дискусії між членами комісії та депутатами щодо правомірності розгляду підписів, захисник відкликанців Святослав Туз звернувся з заявою до представника правоохоронних органів щодо неправомірних дій виборчої комісії. Після того, як члени комісії розпочали огляд документів, депутати заявили, що комісія не має їх розглядати та почали вимагати насамперед встановити чи було на зборах 420 людей, та чи є вони виборцями, оскільки депутати сумніваються, що приміщення, в якому відбувались збори, може вмістити таку кількість людей.

Комісія вирішила звернутися до правоохоронних органів, щоб вони перевірили чи є підписанти виборцями та чи ініціативна група з 93 людей є виборцями. Окрім того, члени комісії вирішили звернутися до ініціативної групи, щоб вони надали докази підготовки та проведення зборів.

Леонід Будцев повідомив, що згідно закону 10% підписних листів повинні бути перевіреними на предмет того, чи є вони виборцями. Не маючи досвіду в подібній процедурі та не знаючи скільки це займе часу, комісія вирішила перевірити не менше 10% підписних листів, проте якщо встигнуть, то обіцяють перевірити більше. Зараз в роботі комісії невелика перерва, після якої продовжать роботу

Залишити відповідь