На Волині судяться за хату священика

Громада УПЦ МП в Угринові подала до суду, щоб залишити родину священика в церковному будинку.

Міжконфесійний конфлікт в селі Угринів Горохівського району триває вже третій рік, – пише у Facebook речник Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

«Після захоплення Хресто-Воздвиженського храму прихильниками УПЦ КП, останні зазіхнули також і на хату, яка є не лише єдиним житлом отця Ростислава Сапожника і його сім’ї, але і останнім молитовним пристановищем для віруючих УПЦ, які не забажали змінювати свою конфесійну підлеглість», – йдеться в дописі.

Останній суд у справі священика Ростислава Сапожника щодо права його проживання у будівлі прийняв, на думку Олега Точинського, абсурдне рішення. Зокрема суд вирішив виселити священика з дружиною з будинку і при цьому залишити там двох неповнолітніх дітей.

«Фактично феміда позбавляє батьків права повноцінної опіки над своїми дітьми», – додав речник Волинської єпархії УПЦ МП.

З його слів, суд не врахував того факту, що Сапожникам по суті більше немає де жити.

«Говорити про те, що громада УПЦ КП є правонаступницею громади УПЦ і має право на все її майно підстав абсолютно немає, оскільки Свято-Хресто-Воздвиженська парафія Української Православної Церкви не припиняла свого існування. Тому не складно зробити адекватні висновки щодо того, кому мають належати храм і будинок», – додав прес-секретар єпархії.

Він також повідомив, що Свято-Хресто-Воздвиженська громада УПЦ подала позов до суду з вимогою набуття права власності на житловий будинок родиною священика.

Залишити відповідь