Рицко виявився єдиним волинським кандидатом, якого оштрафували через порушення

Під час проміжних виборів до Верховної Ради України по семи округах спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 393 факти неподання та невчасного подання 223 кандидатами фінансових звітів. За рік після виборів до суду потрапило тільки сім таких випадків, в тому числі і по кандидату з Волині.

Про це повідомляється на сайті ОПОРА.

15 серпня 2016 року – офіційний старт роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. Починаючи з цієї дати, набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме уповноважені особи агентства набули право складати адміністративні протоколи по статтям 212-21 (Порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру) та 212-15(Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму).

Одразу після офіційного старту роботи НАЗК ОПОРА, яка здійснювала офіційне спостереження на цих виборах, звернулася до агентства з відповідним зверненням, в якому надала інформацію про зафіксовані порушення щодо фінансових звітів кандидатів.

15 червня у відповіді на запит НАЗК надало інформацію про кандидатів, яких агентство вважає порушниками. Встановлено, що 46 кандидатів у народні депутати України не подали фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчого фонду. Зокрема розглянемо волинських нардепів:

Разом з Ігорем Рицко ще троє кандидатів оштрафовано на 5100 гривень, двоє отримали усне зауваження.

Нагадаємо, що  Ігоря Рицка, який останніми роками активно працює на команду Ігоря Палиці. Під час виборчої кампанії його називали технічним кандидатом, який «прикривав тил» кандидатці від партії «УКРОП» Ірині Констанкевич.

Залишити відповідь