Восьмеро волинян, які збирали ягоди, депортували з Білорусі

Лише з початку сезону збору чорниці у цьому році за 12 днів липня прикордонниками Луцького загону з профілактичною метою та відповідними роз’ясненнями законодавства було повернуто від державного кордону 95 осіб.

Про це на сторінці Ратнівської РДА в мережі Facebook повідомила Аннда Філіпчук.

Крім цього білоруськими колегами з Пінського прикордонного загону затримано за незаконне перетинання держрубежу 10 наших співвітчизників, двом з яких ще не виповнилось 16 років.

За інформацією наших сусідів вісьмох дорослих громадян України притягнуто до адміністративної відповідальності згідно діючого законодавства Республіки Білорусь, в тому числі і у вигляді депортації. Крім цього, після передачі правопорушників українській стороні, їх притягнуто до адмінвідповідальності за порушення прикордонного законодавства України.

Державна прикордонна служба України нагадує громадянам, що відповідно до українського законодавства за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України наступає адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладання штрафу від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн.) або адміністративний арешт на строк до 15 діб, а якщо такі дії вчинені групою осіб або особою, яку потягом року було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладання штрафу від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн.).

Відповідно до законодавства Республіки Білорусь за порушення державного кордону наступає, як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.