В Україні може повторитися хакерська атака

Spread the love

Кіберполіція рекомендує ні в жодному разі не дотримуватися порад від виробників програмного забезпечення M.E.Doc.

Про це йдеться в повідомленні департаменту кіберполіції НПУ.

«Розробники ПЗ запевняють у цілковитій безпеці свого продукту, пояснюють цей факт його особливостями, а для повноцінного функціонування ще й рекомендують запускати тільки від імені адміністратора системи і вносити його в список виняткового користування (також відомого як білий список, список ввірених програм та ін.) антивірусними програмами, що дозволить системі безпеки комп’ютера ігнорувати окремі дії згаданого програмного забезпечення», – зазначають у кіберполіції.

За даними поліції, у мережі інтернету були зафіксовані факти порушення рекомендацій з налаштування антивірусів і фаєрволів, які змушують системи захисту комп’ютера користувача ігнорувати будь-яку підозрілу активність чи код у вітчизняному бухгалтерському програмному забезпеченні.

Такі рекомендації поширюються деякими партнерами компаній-розробників бухгалтерського ПЗ, а також безпосередньо компаніями-розробниками через технічну підтримку, йдеться в заяві.

«У разі виконання цих рекомендацій користувач несвідомо заборонить системам захисту комп’ютера правильно і своєчасно реагувати на шкідливу діяльність програмного забезпечення, що входить у список виняткового користування. Дотримуючись таких рекомендацій, користувач відкриває зловмисникам доступ до свого комп’ютера через використовуване програмне забезпечення в обхід системи захисту, наражаючи на небезпеку не тільки власний комп’ютер, а й усю локальну мережу», – заявляють у кіберполіції.

Користувачам рекомендують відключити автоматичні оновлення і в ручному режимі оновлювати програмне забезпечення, під час чого додатково його перевіряти на авторитетних ресурсах, призначених для аналізу підозрілих файлів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.