Клімкін відповів Лапіну, що ввести візи з РФ неможливо

Луцький нардеп під час години запитань до Уряду намагався з’ясувати у Міністра закордонних справ Павла Клімкіна щодо впровадження віз з Росією.

«Минулого місяця Російська Федерація ввела закон , який зобов’язує всіх іноземців, в тому числі  і українців, при виїзді з РФ відмічатися. Тобто, так зване кріпосне право. Яка наша буде адекватна відповідь на цей закон, який був прийнятий в Росії? І друге питання – чому ми тільки відповідаємо, а не проводимо більш агресивну зовнішню політику. Скільки ще часу потрібно для того щоб ввести візи з РФ на третьому році війни?», – додав нардеп.

Лапін також додав, що минулого року парламент виділив безпрецедентні кошти на відомство МЗС. В цьому році в бюджеті теж закладені не малі гроші на це відомство.

«Планом на майбутнє є схвалена Радою національної безпеки і оборони рішення щодо створення інтегрованої системи, яка передбачає зняття біометричних даних з іноземців і осіб без громадянства, ефективний контроль пересування територією України і інші заходи», – відповів Клімкін.

Він також додав, що ця система буде здійснюватися поступово – стадія за стадією, а звичайне запровадження віз не дасть такого ефекту якого прагне Україна.

«Навпаки він створить значні проблеми, в контексті того, що Росія цими проблемами скористається для того, щоб робити як провокації, так і свідому політику на обмеження для громадян, які мешкають на окупованій території, на території окупованого Криму, пересуватися на території України. Тому на основі детального аналізу було прийнято таке рішення. І ми вважаємо, що таке рішення є оптимальним і таке рішення підтримується нашими друзями та партнерами», – уточнив міністр закордонних справ.

Нагадаємо, Ігор Лапін співавтор законопроекту щодо припинення безвізовиих поїздок громадян України та Російської Федерації та неодноразово закликав ввести візовий режим з Росією через війну на сході України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.