Лапін: «Навіщо їм недоторканність? Я точно знаю, що від кулі вона не спасе»

Аналізуючи події останніх тижнів, в народного депутата Ігоря Лапіна є великі сподівання, що недоторканність для депутатів нарешті обмежать.

Про це він написав в своєму блозі на 24.TV.

За словами Ігоря Лапіна, депутати не мають нести юридичної відповідальності за результати голосування, або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Але їх можна притягнути до відповідальності за злочин.

«Це справедливо. Це забезпечує усім рівність перед законом без статусу, регалій чи посад. І найголовніше – я не знаю, чи інші депутати задавали собі питання «навіщо їм недоторканність»? Я точно знаю, що від кулі вона не спасе»,- зазначив нардеп.

Для того, щоб зрозуміти, що відбувається зараз з поданнями про зняття депутатської недоторканності, Лапін пропонує виокремити причинно-наслідкові зв’язки, фактор минулого і майбутнього.

«Ще будучи поза політикою, пам’ятаю ролики середини 2000-х років про обіцянку скасувати недоторканність. Чому не наважились зняти тоді – не розумію. Сьогодні знов підписався за зняття недоторканності. Хоча наголошую – юридично правильно – обмеження недоторканності», – поділився спогадом народний обранець.

Ігор Лапін написав, що поки колеги шукали аргументи «за» чи «проти», просили зняти з них недоторканність, або закликали до совісті, для себе нардеп зрозумів кілька важливих речей.

«Парламент сьогодні, в порівнянні з попередніми скликаннями, досить вразливий. Це найбільш відкритий орган влади серед інших. Туди потрапило на хвилі національного піднесення і війни чимало звичайних, ідейних, переконаних у своїй правоті людей. Правду не усі люблять, і за неї можуть покарати. Тому так часто за ці дні звучало гасло «вибіркові справи, політичне переслідування». Може і так. Але людина може довести свою правоту і невинуватість у суді. Тоді закидають щось на зразок – «ви про наші суди»…

Доля іронії в цьому звичайно є, але треба говорити правду. Якщо громадяни в українських судах, при усіх недоліках судової системи, можуть шукати правду, то що заважає депутату?», – зауважує нардеп.

За його словами, зняття недоторканності це ще не притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт. Ігор Лапін зазначає, що в парламенті сьогодні є депутати, за зняття недоторканності яких вже голосували. І вони тепер отримали право в судах довести свою невинуватість.

«Це правовий механізм. Я за силу права. За те, щоб кожен з нас був чесним перед собою, і не ховався за ширмою недоторканності. Депутат несе персональну відповідальність за свій голос і мандат. Але, щоб не було знов піару на тему, треба голосувати не лише за депутатську недоторканність, а й за процедуру імпічменту президента. Адже перед законом усі мають бути рівні», – підсумував Лапін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.