На Волині районні медики лишились без зарплати

Шість з половиною мільйонів гривень не вистачає цього року працівникам Іваничівської центральної районної лікарні на виплату заробітної плати.

Медики не отримали зароблене у червні і невідомо, що буде з платнею у липні, – повідомляє ВРД НСТРК.

На зборах трудового колективу працівники лікарні ухвалили рішення про готовність вдатися до радикальних протестних акцій аж до припинення надання планової медичної допомоги населенню.

Із настанням літа на голодному пайку опинилися більше 300 працівників Іваничівської центральної районної лікарні. Через дефіцит бюджетних коштів медикам не виплачують зароблене. Саме це стало причиною трудового конфлікту. Медики обурюються:

«На початку року, коли складався бюджет, нам сказали, що заробітної плати вистачає на 8,5 місяців. Чомусь вже в травні з тих грошей почали ділити… Нам дали по 400 гривень до Дня медичного працівника. Що ці гроші при нашому рівні життя? Виживаємо за рахунок сільського господарства, економимо. 49% заробітної плати за червень ми отримали. Решту нам сказали, щоб почекали до 7 серпня. А липнева заробітна плата? Є ж медична субвенція. Вона йде рівними частинами, іде на район і ОТГ. То куди вона йде? Ніхто не може пояснити», – нарікає медик.

Ситуацію, щодо невиплати заробітної плати медикам прокоментував голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь.

«Районна рада місяць тому скликала позачергову сесію і виділила 400 тисяч на заробітну плату. Сьогодні ми готові віддати усі кошти, які є вільні від перевиконання, на заробітну плату медикам», – запевнив голова.

Чому кошти, яких мало б вистачити на 8,5 місяців, припинили виплачувати вже через півроку, на зборах трудового колективу медиків пояснила голова райдержадміністрації Лілія Кревська:

«Заробітна плата передбачена на 8,5 місяців, але та сума розбита на 12 місяців. Звичайно, було б набагато зручніше відразу виплатити за 8,5 місяців, а далі – як прийдуть кошти з Державного бюджету. Але, на жаль, діє помісячний режим. І тому така ситуація. Я хочу вам сказати, що своїми силами ми кошти не виплатимо», – зауважила Кревська.

Збори працівників Іваничівської центральної районної лікарні ухвалили надіслати голові обласної ради Ігоря Палиці звернення з вимогою підтримати медиків фінансово.

Залишити відповідь