Лобіст волинського бурштину причетний до «ФСБ» та фонду «під Януковича»

Spread the love

Заступник директора і підписант волинської комунальної «бурштинової» фірми Анатолій Капустюк має власне підприємство із видобутку корисних копалин, яке, ймовірно, стане першим претендентом на легальну розкопку бурштину на Волині.

Про це пише у своєму матеріалі на Волинь 24 Людмила Яворська.

Чоловік працював радником Олега Ляшка, має власне Інформаційне агентство, а також – стосунок до видобутку бурштину на Житомирщині. Анатолій Капустюк встиг «засвітитися» у кількох гучних скандалах.

Нагадаємо, віднедавна саме заступник КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк представляє волинське підприємство на офіційних заходах та ділиться планами про роботу із пресою. У той час, як директор фірми, депутат облради Василь Столяр перестав «світитися» на темі.

ВЛАСНИК ФСБ

Уже десять років Анатолій Капустюк є засновником охоронної фірми з неоднозначною назвою – ТОВ «ФСБ-Охорона». Аби згладити асоціації з російською спецслужбою, чоловік вказував, що повна назва – «Фінансова Служба Безпеки – Охорона», пише 368.media.

Проте, згідно із відомостями державного реєстру, повною назвою ТОВ є саме «ФСБ-Охорона», і це – не скорочення.

Балотуючись у 2014 році до Верховної Ради у списку Радикальної партії Олег Ляшка, місцем роботи Анатолій Капустюк вказував «Фінансову Службу Безпеки – Охорона», хоча в Україні немає зареєстрованої юридичної особи з такою, розширеною назвою.

ФОНД «ПІД ЯНУКОВИЧА»

У 2014 році Анатолій Капустюк разом із помічником нардепа Ігоря Мосійчука зареєстрували клон благодійної організації, на яку свого часу Янукович оформив землю в Межигір’ї, пише «Актуальна Правда».

Зокрема, майже вісім гектарів у Межигір’ї, на яких розташована «Хонка», були зареєстровані на благодійний фонд «Відродження України». Як відомо, цей фонд заснували у 2003 році для земельних махінацій Януковича. Наприкінці 2013 році цей благодійний фонд ліквідовано.

Натомість наступного року Анатолій Капустюк став співзасновником нового фонду з ідентичною назвою.

ЖИТОМИРСЬКИЙ БУРШТИН

Житомирська фірма – ТОВ «Екологічні технології та будівництво» (скорочена назва «Екотехбуд»), одним із засновників якої є Анатолій Капустюк, у травні отримала дозвіл на користування надрами в Коростенському районі з метою видобутку бурштину. Мова йде про територію загальною площею майже 430 га.

Як повідомляв АНТИКОР, під час попередніх домовленостей з місцевими громадами, представники фірми обіцяли селу Білка соціальних проектів на 5 мільйонів гривень. Проте коли оприлюднили текст соціальної угоди, з’ясувалося, що бізнесмени гарантували лише 100 тисяч гривень інвестицій, а решту – за умови прибуткової діяльності.

Крім того, журналісти пов’язували ТОВ «Екотехбуд» із оточенням нардепа Борислава Розенблата, охоронця якого затримали на отриманні 200 тисяч доларів нібито за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. Днями Верховна Рада позбавила Розенблата депутатської недоторканості та дозволила розпочати кримінальне провадження.

«Наші джерела стверджують про неабияку зацікавленість до згаданих 430 га (в Житомирській області, – ред.) в оточенні нардепа від БПП Борислава Розенблата», – цитує АНТИКОР представника Реанімаційного пакету реформ.

Сам Капустюк теж прокоментував журналістські розслідування щодо житомирського бурштину.

На сайті власного Інформаційного агентства «Правда» він розмістив блог, в якому повідомив, що збирається подавати до суду на журналістів. Зокрема, за те, що вони дали компанії «Екотехбуд» «політичне забарвлення» і пов’язали його політичну діяльність у Радикальній партії із позитивним голосуванням депутатів-радикалів в Житомирській обласній раді про надання дозволів фірмі.

ГРОШІ ДЛЯ «ВОЛИНЬПРИРОДРЕСУРСУ»

Правоохоронці підозрюють «Волиньприродресурс» у незаконному отриманні дозволів на видобуток бурштину. Зокрема, Генпрокуртура розслідує ймовірний факт перебування у змові працівників «бурштинової» фірми і посадовців Державної служби геології і надр. Їх цікавить, чому не відбулося аукціону, а також – походження коштів, які КП заплатило за отримання спецдозволів.

Як повідомляв INSIDER, слідчі Генпрокуратури здійснювали перевірку банківських рахунків КП «Волиньприродресурс», а також – ТОВ «Амбер-Інвест».

Згідно із інформацією державного реєстру, ТОВ «Амбер-Інвест» зареєстроване у травні 2016 року за адресою: м. Луцьк, вул. Потебні, 48. Засновником та гендиректором підприємств є Анатолій Капустюк.

Цікаво, що основний вид діяльності ТОВ «Амбер-Інвест» – добування корисних копалин та розроблення кар’єрів, а статутний фонд – 10 млн грн. Оскільки КП «Волиньприродресурс» не планує самостійно видобувати бурштин, а лише – надавати дозволи для видобутку, можна припустити, що саме фірма Капустюка буде одним із перших претендентів на таку діяльність.

Під час зустрічі з головами сільрад районів, де на Волині є поклади бурштину. Праворуч від Ігоря Палиці – Анатолій Капустюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.