Лучанці дали землю на межі парку 900-річчя

Депутати Луцької міської ради прийняли рішення про надання громадянці Ходзюк Оксані земельної ділянки, яка впритул межує і колись відносилась до території парку імені 900-річчя.

Зокрема, на сесію було винесено проект рішення про надання їй дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Космонавтів, 23. Площа невелика – всього 0,03 га землі, яка знаходиться у комунальній власності.

Так, головний земельник Сергій Шабала доповів, що дане питання вже погоджено земельною комісією.

«Комісія підтримала рішення виділити 0,03 га громадянці Ходзюк», – науважив Сергій Шабала.

Депутат Тарас Шляхтич запитав, чи дана ділянка передається в оренду і чи не має вона виноситись на аукціон. Однак, Сергій Шабала запевнив, що у рішенні йде мова виключно про передачу землі в оренду, а не на аукіон, оскільки вона є суміжна з межами парку 900 річчя.

Через питання розбазарювання земель парку імені 900-річчя Луцька до міської ради прийшли місцеві мешканці, які виступають проти передачі землі, а також ті, хто підтримує наміри Оксани Ходзюк взяти 3 сотки в оренду. Ними виявились сусіди по землі, яким також не так давно видавали ці ділянки.

«Все відбувалося за нашими спинами і зараз іде розкрадання земель парку. Я закликаю депутатів не голосувати за це і не зводити проти дітей загиблих і проти захисників», – заявила місцева мешканка Ольга Урбанович.

Як розповіли місцеві мешканці, у числі власників нових ділянок є і родичі загиблих та поранених в АТО. Так, 10 соток видано батькові загиблого внаслідок поранення в АТО бійця Сергія Шкредя. Виявилось, що Олексію Шкредю, як родині загиблого героя ще 28 жовтня 2010 року видали земельну ділянку на вулиці Гущанській, однак він згодом написав відмову з проханням видати в іншому місці. Таким чином, через рік йому видали іншу земельну ділянку на вулиці Космонавтів, 7. Також тут поруч отримали землю син пораненого на майдані Артема Запотоцького — Олександр Запотоцький, Іван Прокопчук – батько Володимира Прокопчука, Мельничук Ніна — дружина Віктора Мельничука, дружина героя АТО, добровольця батальйону «АЙДАР» Романа Луцюка – Тетяна, а також кілька осіб з прізвищами, добре відомими у бізнесових колах. 

Тож склалась ситуація, що місцеві мешканці почали виступати проти виділення землі яка колись відносилась до парку 900-річчя міста Луцька, однак тут же зіштовхнулися зі спротивом зі сторони людей, які вже отримали ділянки попередньо.

Так, місцева Мешканка Ніна Щербанович виступила за те, щоб дану ділянку таки передали в оренду.

«Сепаратизму зараз розвивається тут. Земельна ділянка захаращена, там камазів три сміття. І не зрозуміло чого мешканці виступають проти виділення тієї ділянки, бо там звалище. Нічого доброго з тієї ділянки нічого не вийде», – зауважив Олексій Шкредь.

В той же час, дружина загиблого бійця Тетяна Луцюк звернулася до міської ради, що їй набридло воювати проти громади, бо її чоловік воював. На її думку, коли дадуть в оренду – то там буде порядок. Її думку підтримала і матір загиблого АТОвця Валентина Прокопчук, яка зауважила, що ділянку треба віддати в оренду.

«Ми не повинні просити зараз тут, бо наші діти воювали і загинули. І нам і так важко», наголосила жінка.

Слід зауважити, що жодного питанню по учасникам АТО і виділенню їм землі на сесію не виносилось, адже ці люди — вже отримали тут свої ділянки. Весь ажіотаж виник виключно навколо питання про передачу 3 соток землі Оксані Ходзюк, яка вже має поруч земельну ділянку і веде будівництво житлового будинку.

Свої 10 соток на вулиці Космонавтів, 23 Оксана Ходзюк отримала ще у вересні 2014 року, на що вона має відповідний акт права власності.

Тож побачивши поруч ще вільні квадратні метри — вона вирішила добрати решту 0,03 сотки в оренду і в такий спосіб збільшити площу землі під свій маєток.

Депутати зауважили, що окремі їхні колеги дуже зацікавлені в цьому питанні і вирішили зіштовхнути людей лобами, аби створити штучний ажіотаж навколо цього рішення.

Зрештою, депутати приступили до голосування, однак лише за третім разом їм вдалось проголосувати ЗА виділення землі. Так, 22-ма голосами рішення прийняли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.