Реформа МВС: як за два роки змінилася Національна поліція

Spread the love

Рівно два роки тому, 2 липня 2015 року, була офіційно створена Національна поліція України. Саме цього дня Верховна Рада ухвалила закон про її створення.

Першим етапом реформи МВС стало запровадження патрульної поліції, яка, по суті, стала «вітриною» реформ у головному правоохоронному відомстві країни, – повідомляє «Слово і Діло».

Першим містом, що зустріло нових поліцейських, став Київ. 4 липня 2015-го там присягу на вірність українському народу склали 2 тисячі патрульних. До кінця осені запуск патрульної поліції відбувся також у Львові, Одесі, Харкові, Ужгороді та Мукачеві.

Сьогодні найбільше патрульних охороняють порядок у Києві (2 тисячі), Дніпрі (1,1 тисячі), Харкові (1 тисяча), Одесі та Запоріжжі (по 800). Загалом підрозділи патрульної поліції станом на початок липня функціюють у 34 містах країни, і географія поступово зростає.

Крім патрульної поліції, яка є найбільш публічною та відкритою, у структурі Нацполіції працюють такі підрозділи, як кримінальна поліція, поліція охорони, спеціальна поліція, поліція особливого призначення (КОРД) та органи досудового розслідування.

Нагадаємо, на Волині продовжили термін подання заяв до лав Патрульної поліції Луцька та Ковеля – до 10 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.