Луцьк: псевдоволонтери викинули скриньки для благодійних пожертв

У Луцьку невідомі псевдоволонтери повикидали скриньки для збору благодійних пожертвувань.

Про це на сторінці у Facebook повідомила Алла Шевчук.

«Вчора неподалік свого будинку, біля кінотеатру натрапила на таку знахідку… Сумно і водночас огидно(((…висновки зробіть самі…» – написана жінка та опублікувала фото.

З фотографій видно, що на скриньках є печатки благодійного фонду «Промінець надії».

З Інтернету журналістам «Волинського Агентства Розслідувань» вдалося дізнатися, що благодійний фонд «Промінець надії» зареєстрований як неприбуткова організація у Чернівцях, на вулиці Пилипа Орлика, 1Д. БФ має свої сторінки у соцмережах, а також окремий сайт. Щоправда, вказані на сайті телефони не відповідають, тому поспілкуватися з представниками фонду та отримати коментар з приводу інциденту у Луцьку не вдалося.

На сайті у розділі Документи опубліковано відскановану виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 19.02.2013 року, де вказано, що керівником благодійного фонду є Марченко Олена Вікторівна. Контактів цієї жінки знайти не вдалося.

У розділі Звіти остання інформація вказана за IV квартал 2016 року. Звітна діяльність за 2017 рік відсутня. Ймовірно, причиною цього є новина опублікована на сайті 19 квітня 2017 року, яка повідомляє, що БФ став жертвою шахрайської IT-компанії.

 

Варто зазначити, що у звітах відсутня графа інкасація скриньок зі збору благодійних пожертв по містах України, в яких вони встановлені. Тобто ніхто не знає скільки коштів зібрали для допомоги дітям БФ «Промінець надії» та чи були ці кошти використані для допомоги вказаним дітям.

З останнього допису фонду на сторінці у Facebook, датованого 29 червням, стало відомо, що організація продовжує благодійну допомогу. Триває збір коштів для хлопчика з Івано-Франківської області Хімейчука Романа. Нам вдалося поспілкуватися з мамою хлопчика Ольгою, яка сказала, що проблем з допомогою від фонду в них не було. Останні надходження коштів від фонду були минулого тижня.

Разом з тим на просторах Інтернету не бракує негативних відгуків, пов’язаних з шахрайською діяльністю благодійного фонду. Тому до БФ «Промінець надії» та людей, які його представляють, потрібно ретельно приглядатися та перевіряти документи задля того, аби в майбутньому не повторювалися ситуації з викинутими на смітник скриньками, адже відкривати скриньки для збору грошей волонтерам суворо заборонено.

Залишити відповідь