На Волині власникам паїв з бурштином пропонують по 3 тисячі за гектар

На Волині власникам земельних паїв, де можуть бути поклади бурштину, хочуть запропонувати ставку оренди 3 тисячі за гектар.

Про це стало відомо 26 червня під час зустрічі з головами 7 сільських рад з Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів, – йдеться на сайті Волинської облради.

На цих територіях є родовища бурштину, спецдозволи на розробку яких отримало КП «Волиньприродресурс». Зокрема ліцензію на промисловий видобуток сонячного каменю отримали на 20 років.

Заступник директора КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк пояснив, що наразі підприємство працює над проектами гірничих відводів і потребує домовленості з усіма учасниками процесу.

«Сам проект гірничого відводу – довга процедура. Частина земель – розпайована.  Для затвердження проекту гірничого відводу потрібні погодження з власниками паїв», – пояснив пан Капустюк.  Він повідомив, що підприємство заключатиме договір оренди землі і братиме погодження проекту гірничого відводу з кожним власником паю і готове запропонувати найвищу ставку оренди – по 3 тисячі гривень за гектар. Таких земель є 172 гектари.

Всі ці землі будуть використовуватися не одночасно.

«Власники зможуть їх засаджувати і обробляти, а коли дійде черга до розробки, то буде відшкодування втрат та окремий договір при гірничій розробці території», – додає Анатолій Капустюк.  

«Земля – це земля, а надра – це надра», – погодився Лісівський сільський голова Віталій Шмигельський. Втім, він як й інші очільники місцевих рад, припускає, що розмова з власниками паїв може бути не зовсім простою.

Між тим, Пнівненський сільський голова Сергій Ковальчук заявив, що частина  мешканців Полісся остерігається, аби на Волині не повторилася плачевна історія з видобуванням бурштину на Рівненщині.

Заступник директора КП «Волиньприродресурс» Анатолій  Капустюк пояснив, що від помп страждає не тільки екологія, а й є економічні втрати, бо за посередництвом помп можна видобути не більше як 30% сонячного каміння, а провести фахову рекультивацію практично неможливо.

«Після помпи відновити грунти фактично не можна», – наголосив пан Капустюк.

Також під час обговорення стало відомо, що КП «Волиньприродресурс» планує завершити всі підготовчі до видобування етапи до кінця серпня і вже у вересні приступити до роботи на територіях.

 

Залишити відповідь