Луцьк: у бюджет не внесли зміни через питання про недофінансування школи № 27

Питання зняття 10 мільйонів гривень з проекту фінансування школи № 27 у Луцьку обговорювали майже 2 години.

Зокрема, на сьогоднішню сесію винесли питання про перерозподіл бюджету розвитку, видатків та надходжень за результатами виконання бюджету міста станом на червень. Директор департаменту фінансів та економіки Лілія Єлова доповіла про всі перенаправлення та призначення сум за певними напрямками. Одним з найбільш гострих постало питання про зняття 10 мільйонів гривень з проекту будівництва школи № 27 у Луцьку, які вирішили перенаправити на будівництво дороги на вулиці Липинського.

Під час засідання бюджетної комісії виникла неабияка дискусія навколо цього питання, тож секретар комісії депутат Тарас Шляхтич першим звернув увагу громадськості і сьогодні поставив питання до нового тимчасового керівництва Луцькой міськради.

«Ким та за якими підставами було внесена пропозиція зняти 10,5 мільйони гривень з будівництва школи?» – наголосив Тарас Шляхтич.

Також його питання підтримав і Артем Запотоцький, який зауважив, що одним питанням і внесенням змін до бюджету знімаються гроші з будівництва, а наступним питанням в порядку денному — просять виділити.

«25 мільйонів гривень до кінця року буде виділено. Мені перед сесією зателефонував голова обласної ради Ігор Палиця, який повідомив, що мав розмову з прем’єром Володимиром Гройсманом, який пообіцяв до кінця року виділити 25 мільйонів гривень», – зауважив Ігор Поліщук.
Однак, цим лише розбурхав дискусію. Так, велика частина депутатів наполягала на тому, що кошти не потрібно знімати і перенаправляти на інші цілі. Адже школа і так вже перетворилась на довгобуд, адже зводиться ще з 2011 року.

«Якщо ми зараз заберемо ці 10 мільйонів то ми і школу не збудуєм. Це не вихід знімати з одного і перенаправляти на друге. Треба зробити і дорогу і школу», – сказав Микола Федік.

«Щодо зняття грошей зі школи — ми ці гроші не знімаємо — ми за ці гроші будемо робити вулицю Липинського… це кошти, які йдуть на благоустрій навколо школи… Цього року з міського бюджету на школу виділили 20 мільйонів гривень, 5 мільйонів — Лапін. Але всі розуміють що ми цю школу цього року не здамо», – наполягав очільник тимчасової влади в місті Ігор Поліщук.

«В даному кошторисі не передбачено спортзалу, збільшення зарплати — не передбачено хім- та фізкабінетів і парти та обладнання закладено на рівні 2010 року, відколи вони значно зросли», – сказав Поліщук.
Нардеп Ігор Лапін наполіг на тому, аби і школу добудували і все ж таки зробили водовідведення та каналізацію.

«Не поставивши дренажну систему і водовідведення ми не збудуємо дороги. А там є порушення, я знаю. Перше – дренажну систему, друге — будуємо дорогу і третє — продовжуємо будувати школу. Гроші є», – наголосив Ігор Лапін.

«Цих 5 мільйонів, які нам прийшли по соц-економ, це просто смішно. Прохання дотиснути в парламенті тих 10 мільйонів», – зауважив Ігор Поліщук, натякнувши на те, що виділених за сприяння нардепа Ігоря Лапіна для Луцька мало.

Разом з тим, він продовжив наполягати на тому, що з 20 мільйонів гривень, закладених цьогоріч у бюджеті міста на будівництво школи №27, — 10,5 мільйонів гривень варто зняти і направити на ремонт вулиці Липинського.

Юрій Крась пообіцяв за 15 днів розпочати прокладення твердого покриття на вулиці Липинського.
«Проблема по школі —  дуже глобальна. Припиняти будівництво і забирати гроші — це неприпустимо. В інші школи нас не хочуть приймати», – заявила одна з місевих мешканок 55-го мікрорайону, яка нарікала на те, що мешканці району вже втомились возити дітей в інші школи, адже у 19 та 26 школу їх не хочуть брати.

Зрештою Тарас Шляхтич таки висунув пропозицію вилучити з проекту рішення внесення змін до бюджету пункт щодо перенаправлення коштів з проекту будівництва 27-ї школи на будівництво дороги. Однак, Олександр Кравченко зауважив, що намагання марні. Тож в результаті пропозицію Тараса Шляхтича підтримало лише 13 депутатів.

Таким чином, рішення не прийняли. «ЗА» проголосував всього 21 депутат. Навіть за третьою спробою 2 голосів не вистачило, аби прийняти це рішення.

Подейкують, що за рішення не проголосував Андрій Козюра та Майя Шостак. Депутати пішли на 10-хвилинну перерву, однак їм так і не вдалось домовитись з усіма про необхідну кількість голосів. З власних джерел журналістам стало відомо, що Андрій Козюра відмовився голосувати за проект рішення про внесення змін до бюджету, поки депутати не проголосують за прийняття рішення по виділенню земельної ділянки його помічнику Юрію Войту.

Тим не менше, бюджетне рішення не прийняли, чим Ігор Поліщук і дорікнув депутатам, яким заявив, що через їхню відмову прийняти зміни до бюджету зривається опалювальний сезон і не буде виплачено зарплату тролейбусникам.

Залишити відповідь