Наступного року держава не фінансуватиме волинські шахти

Концепцію реформування і розвитку вугільної промисловості України обговорили на восьмому пленумі ЦК галузевої профспілки, що відбувся в Києві.

Делегацію гірників нашого краю очолювали голова Волинського теркому профспілки, член ЦК Юрій Калістратов і виконувач обов’язків генерального директора ДП «Волиньвугілля» Олександр Зорін, – повідомляє «ПАТ НСТУ ВРД».

У Розширеному пленумі йшлося про концепцію реформування і розвитку галузі на період до 2020 року. Як розповів Юрій Калістратов, наступного року держава вже не фінансуватиме підземні підприємства. На ДП «Волиньвугілля» розпочалася підготовка до структурних змін.

Для збереження залишків вугільної галузі Волині, збереження шахтарських колективів які нині працюють: шахти №9, «Бужанська» і шахти №10 «Нововолинська», на базі цих трьох підприємств створити державне підприємство яке буде називатися шахтоуправління «Нововолинське», – повідомив Юрій Калістратов. Це дасть змогу продовжити роботу двох шахт – дев’ятої і «Бужанської», які працюють через об’єктивні і суб’єктивні причини не ритмічно.

Виконувач обов’язків генерального директора «Волиньвугілля» Олександр Зорін підтримує ідею створення шахтоуправління «Нововолинське».

Ми маємо сьогодні з однієї шахти перекинути секції мехкріплення, а з іншої шахти взяти метал для прохідницьких робіт, – каже Олександр Зорін. Шахти працюють в такому темпі і зберігають робочі місця.

 На «Волиньвугіллі» заборгованість із-заробітної плати – майже 20 мільйонів гривень.

Скептично налаштований щодо новацій уряду  голова незалежної профспілки гірників шахти №9 «Нововолинська», депутат Нововолинської міськради Василь Гура.

Проблеми усі ті самі, які були. На обладнання – нуль! Держпідтримки зараз немає, бо у Кабінеті Міністрів зараз не можуть визначитися. Директори, які приїхали з Києва, тільки плечима знизують. Нічого ніхто не може сказати.

На пленумі ЦК галузевої профспілки ухвалили рішення відновити діяльність Координаційної ради з вирішення кризових шахтарських питань та здійснення реформування і розвитку вугільної промисловості.

Залишити відповідь