Без альтернативи: директором Волинського драмтеатру знову обрали Анатолія Гливу

У Луцьку обрали директора Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

З 9 членів комісії на друге засідання знову з’явилось 8, оскільки заступник голови Волиньради Роман Карпюк перебуває у Києві. Таким чином, комісія приступила до заслуховування проектів плану розвитку театру на наступні 1 та 5 років.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА ДРАМТЕАТРУ

Першою заслухали Наталію Максимчук, яка зауважила, що новий керівник повинен зберегти усе, що було напрацьовано у попередні роки, але толерантно вдатись до змін і внести свою лепту в розвиток Волинського театру.

«Театр має рефлексувати щодо подій в державі і виконувати просвітницьку роботу, а не лише розважальну. Треба враховувати думку молодих людей, які приходять в театр працювати. Кожна ідея від працівників повинна бути почутою», – зазначила кандидатка.

Щодо планів розвитку, то Наталія Максимчук запропонувала власну рекламну та соціальну стратегію — це встановлення рекламного табло, де будуть анонсувати трейлери вистав, відкриття дитячих театральних студій при драмтеатрі, що дозволяє виховувати власні кадри, організація театральних фестивалів, які привернуть увагу туристів не лише з України, а й з-за кордону.

«Електронне табло – це реклама, яка може впливати на людей. Ще я пропоную одну з таких новацій, як 3D-вистави. Це вистави з вкрапленнями 3D-елементів у якості декорацій, різноманітних спецефектів. Це те, що приверне увагу глядача і по-новому буде популяризувати театральне мистецтво», – зауважила Наталія Максимчук.

Також вона запропонувала проводити театральні постановки на відкритому просторі, збільшити репертуар п’єсами на патріотичну тематику і соціалізувати театр під різні верстви населення.

Другим одразу заслухали Анатолія Гливу, який з 2011 року очолює Волинський драмтеатр і попри 65-річний пенсійний вік має наміри ще довго лишатись на цій посаді.

«В даний час у нас працюють справжні професіонали і ми надалі працюватимемо над створенням високохудожніх вистав та концертів. Я хочу забезпечити різнопланову тематику вистав. Зараз у репертуарі 25 вистав, 12 вистав для дітей. Ця кількість вистав цілком достатня для нормальної діяльності. В подальшому ми хочемо збалансувати репертуар: 50% — українська класика, 25 — сучасні і 25 — зарубіжні твори. Плануємо випускати 4-5 нових прем’єр на рік», – розповів Анатолій Глива.

У планах Анатолія Гливи, окрім спільних гастролів з рівненським театром, — поїздка до Ольштина. А от щодо фінансової частини, то наступного року він планує отримати дохід з діяльності театру в розмірі 1,4 мільйона гривень, у 2019-му — 1,6 мільйона, у 2020-му — 1,7 мільйона, а в у 2021-му — 1,9 мільйона гривень. Однак, при максимальній ціні квитка у 50 гривень на власні покази вистав, Анатолій Глива не бачить можливості фінансового розвитку, однак і підняття вартості квитка він планує на незначному рівні.

Також Анатолій Глива планує поставити «Енеїду», підготувати концерт «Волинь моя»
і до 150-річчя від дня народження Лесі Українки організувати фестиваль і виставу «Бояриня».
Проте не оминув він і проблемні питання, такі як придбання нового вантажного автомобіля та ремонту приміщення.

«Мої сподівання на успішну реалізацію планів базуються на підтримці колективу…. по суті ці плани — і є наші спільні плани», – відмітив Анатолій Глива.

А от третій кандидат Ігор Власюк розпочав свою презентацію з пропозиції створити у драмтеатрі художню раду, оскільки на його думку режисер не завжди обирає підходящий репертуар, в той час як саме керівництву доводиться отримувати критику за провальні постановки.
Окрім цього, як першочергове завдання він озвучив: ремонт та реконструкція господарського відділу, створення електронної каси театру, встановлення автопарковки і повернення юриста в театр.

«Ремонт гуртожитку театру — це для мене болюча тематика. На момент коли я прийшов в театр — в театру було всього 4 квартири, які бувший директор добивався роками. Жити — так, приватизувати — ні», – зауважив Ігор Власюк.

Також він запропонував створити благодійний фонд, який потрібен для залучення меценатів та встановити посилені засоби безпеки і відеофіксацію.

Зрештою, після низки питань та висловлення власних думок — члени комісії приступили до таємного голосування, яке відбулось в закритому режимі за відсутності представників ЗМІ, кандидатів і громадськості.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: У ВОЛИНСЬКОМУ ДРАМТЕАТРІ НАЗРІВАЄ ПРОТИСТОЯННЯ ЗА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА

Таким чином, комісія озвучила протокол результатів голосування. Тож за Анатолія Гливу проголосувало 6 членів комісії, за Наталію Максимчук — 2, а за Ігоря Власюка — 0.

Голова комісії Ярослав Корнилюк зачитав протокол засідання і рекомендував упровлінню культури Волинської ОДА підписати з Анатолієм Гливою контракт терміном на 5 років

Залишити відповідь