Справу загибелі волинянки у Грубешові взяв під контроль український генконсул

Генконсульство України в Любліні довідалося про загибель молодої жінки, тіло якої зі слідами насильницької смерті було знайдено 18 червня в водоймі біля м. Грубєшув Люблінського воєводства, від чоловіка покійної.

Відомо, що це – громадянка України, найімовірніше – мешканка м. Ковель, 26-річна Світлана Нестерук, – повідомляє журналіст видання «Волинська газета» Роман Устимчук.

 

Редакція «Волинської газети» поцікавилася, як просувається розслідування і що робиться, щоб розслідування кримінальної справи було ефективним, а тіло нашої співвітчизниці було якнайшвидше доставлене на Батьківщину. Таким чином, до Генерального консула України в Любліні Василя Павлюка надіслали інформаційний запит, на який він оперативно відреагував і телефоном повідомив, що даний інцидент дипломатичне представництво тримає на особистому контролі.

«На превеликий жаль, хоча й Віденська конвенція зобов’язує кожну державу невідкладно повідомляти про подібні випадки дипломатичні установи країн, громадянами яких є потерпілі чи затримані, Генконсульство України в Любліні про це довідалося від чоловіка жінки, яка зникла на Люблінщині.

Ми невідкладно звернулися в місцеву поліцію, яка підтвердила, що вони знайшли бездиханне тіло нашої співвітчизниці, але справу передано в Окружну прокуратуру Замостя. Тоді ми звернулися в цю прокуратуру з запитом. Отримали відповідь, що на подібні клопотання дадуть відповідь тільки тоді, коли отримають його в письмовій формі. Генконсульство України в Любліні 21 червня виконало й цю вимогу. Крім Замостя, ми надіслали запит ще й в воєводську прокуратуру. Я особисто тримаю цю справу на особливому контролі і запевняю, що українські дипломати зроблять усе необхідне, щоб отримати офіційну відповідь про загибель молодої громадянки України. Я особисто та наші співробітники також вживатимуть достатніх заходів для вирішення всіх інших питань, пов’язаних із цією справою», – повідомив Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.