Ігор Лапін закликав Генпрокуратуру втрутитись у справу щодо айдарівців

Волинський нардеп Ігор Лапін в ефірі телеканалу «Еспресо» прокоментував закиди у тероризмі бійцям батальйону «Айдар» та закликав Генпрокурора негайно втрутитись у справу.

Зокрема нардеп наголосив, що колишнього комбата «Айдару» Сергія Мельничука викликали в СБУ як свідка через кримінальне провадження, відкрите силовиками щодо подій серпня 2014 року на сході. Ігор Лапін розповів, що таких справ є тисячі, особливо якщо зважати на те, що статус бійців добровольчих батальйонів у 2014 році був взагалі незрозумілий.

«Справа в тому, що на сьогодні є багато кримінальних справ, де бійців добровольчих батальйонів по заявам «сєпарів» звинувачують у тероризмі. І таких справ є тисячі. Є багато бійців, які сидять по СІЗО. Сепаратистів у нас тут швидко відпускають, у нас навіть є програма «Повернись додому». Сепаратист приїжджає, 15 хвилин в СБУ – і спокійно собі їде», – наголосив народний обранець.

Також політик зазначив, що справа не в Мельничуку і не в батальйоні «Айдар», бо зараз за такими заявами можна порушити «кримінал» проти будь-кого. Він розповів, що кримінальне провадження стосувалась боїв за Хрящувате і Новосвітлівка, де він особисто брав участь у зачистці бойовиків з Російської Федерації. Тому на його думку неправильно говорити про тероризм у прив′язці до населеного пункту і всіх, хто штурмував противника.

«Я закликаю в цьому випадку втрутитись ГПУ, – наголосив народний депутат, зауваживши, що ця «картинка» серйозно розкручена у російських ЗМІ.

«Юрію Віталійовичу, втручайтеся терміново, – звернувся в ефірі Ігор Лапін до Генерального прокурора Юрія Луценка.

Нагадаємо, 19 червня, бійці батальйону «Айдар» влаштували акцію протесту під СБУ, куди викликали на допит Сергія Мельничука за статтею «Тероризм».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.