Екс-командир «АЗОВу» розповів про нове громадське формування у Луцьку

Екс-командир полку «АЗОВ» Ігор Михайленко з позивним «Черкас» вважає, що попри реформу МВС – правоохоронним органам необхідно допомагати в забезпечені правопорядку в громадських місцях. Саме для цього на його думку, і необхідно  в містах створювати громадські формування.

Нагадаємо, що сьогодні під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради за другою спробою було затверджено статут громадського формування з охорони громадського порядку «Національні дружини – Волинь». Однак, прийняття цього питання не обійшлось без маніпуляцій із використанням тітушок, яких вочевидь «натравили» на азовців зацікавлені люди.

Журналістам вдалось поспілкуватись з екс-командиром полку «АЗОВ» Ігорем Михайленком, який приїхав у Луцьк на запрошення своїх друзів та бойових побратимів. Він відзначив, що лише в лютому звільнився з лав Національної гвардії і пішов на цивільне життя.

«Тут я стикнувся з тим, що велика кількість людей на вулицях міст, районних та обласних центрах і досить небезпечно буває, особливо у вечірній час. Реформу в поліції, яку започаткували в Міністерстві внутрішніх справ – вона діє, але діє дуже слабенько. Їм банально не вистачає особового складу. Відповідно переговоривши з нашими товаришами, які займалися громадською діяльністю, ми дійшли до висновку, що бажано було б створювати отакі громадські формування, тим паче вони по закону прописані дуже давно. Проте як такі (громадські формування, – прим.авт.) на сьогоднішній день вони часто створюються в чиїхось інтересах. І тому була пропозиція створити саме дієві громадські формування, які будуть безпосередньо займатися наведенням порядку на вулицях. В обов’язковому порядку з підтримкою Національної поліції, з долученням суспільних діячів, активної молоді та інших людей, які мають бажання проводити тренінги у різних напрямках, починаючи від надання медичної допомоги у випадках надзвичайних ситуацій, а також самооборони і тому подібне», – розповів Ігор Михайленко.

За його словами, після кількох зустрічей та обговорень – на Волині почали формуватися структурні підрозділи.

«Вони формуються не з регіональної лінії, не від мене особисто. Вони формуються в тих містах, де є осередок колишніх азовців, які мають відношення до участі в бойових діях. На сьогодні всі вони демобілізовані, знаходяться на цивільному житті, вони знайомі з моментами юриспруденції – це вони почали від себе створювати громадські формування. Такі формування є у Черкасах, які організувалися першими восени 2016 року. Успішно діють подібні формування в Івано-Франківську, де є цілковите порозуміння і міської ради і поліції, їх залучають вже до різного роду патрулювання, охорони фестивалів (не маючи ще громадського формування). Наші люди являються опорою для правоохоронних органів, вони являються надією для місцевих жителів . В цьому і заключається вся суть даного проекту, але я не являюся куратуром. Я – ідейний наставник», – зауважив екс-командир полку «АЗОВ».

Ігор Михайленко зауважив, що його побратими мали інформацію про те, що у виконкому можуть не погодити реєстрацію. Тож хлопці з різних куточків України вирішили приїхати і підтримати своїх бойових товаришів і у разі потреби – долучитись до дискусії щодо доцільності створення такого громадського формування. Проте, бійців полку «АЗОВ», які і формують кістяк ГФ «Національні дружини – Волинь» на вході до Луцької міськради зустріли невідомі люди, які намагались непустити їх на засідання виконкому.

«Мені наприклад було неприємно те, що люди себе так агресивно вели і явно провокували на якісь дії. Але Вадим попросив на це не реагувати і відповідно – я, як гість у цьому місті, проявив максимальну толерантність в даному форматі. Те що можна було зробити у відповідь – було б у мінус для подальшої співпраці. Я рахую, що будь-які перепалки можна вирішити словом і треба вирішувати в першу чергу словом, а доводити все до «накалу страстєй» не варто. В нас є одна справа, якщо у хлопців є якісь питання – їх можна обсудити з холодною головою. От тоді можна спокійно говорити», – підсумував сьогоднішні події під стінами міської ради екс-командир полку «АЗОВ» Ігор Михайленко.

Залишити відповідь