Волинь: прокуратура взялася за суддю, який незаконно звільнив злочинця

Суддя, підозрюваний у постановленні завідомо неправосудної ухвали, ухиляється від кримінальної відповідальності.

Про це інформує прес-служба прокуратури Волинської області.

Слідчий слідчого відділу прокуратури Волинської області за погодженням з процесуальним прокурором у кримінальному провадженні направив до суду клопотання про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування підозрюваним у постановленні завідомо неправосудної ухвали (кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 375 КК України) суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Нагадаємо, своєю ухвалою суддя незаконно звільнив з-під варти розшукуваного за вчинення злочину громадянина Республіки Білорусь.

Ще 24 травня 2017 року прокуратура завершила досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Слідчий за дорученням процесуального прокурора згідно з вимогами кримінального процесуального законодавства повідомив підозрюваному судді про завершення досудового розслідування та про необхідність з’явитись до прокуратури Волинської області для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Суддя проігнорував це повідомлення.

У подальшому слідчий неодноразово повторно направляв служителю Феміди повістки про необхідність з’явитись та ознайомитись з матеріалами кримінального провадження.

Однак, порушуючи вимоги законодавства, суддя, задля ухилення від кримінальної відповідальності, на виклики слідчого не реагує, у прокуратуру не з’являється, не надаючи при цьому жодних документів, які підтверджували б поважність причин неприбуття.

У зв’язку із цим прокуратура і скерувала до суду клопотання про встановлення підозрюваному строку ознайомлення з матеріалами провадження.

На даний час клопотання перебуває на розгляді у Горохівському районному судді.

Залишити відповідь