Волинь: доцент ЛНТУ видав себе за переселенця з зони АТО, аби отримати пільги

На Волині судили кандидата технічних наук, який заради пільг та соцвиплат підробив документи про статус переселенця з зони АТО.

Про це йдеться у вироку Володимир-Волинського міського суду від 1 червня 2017 року.

Зокрема, чоловіка звинувачували у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 статті 190 (шахрайство), частинами 1 і 3 статті 358 Кримінального кодексу України (підробка документів). Ним виявився кандидат технічних наук, доцент кафедри «Комп’ютерна інженерія» Луцького національного технічного університету, який з 2012 року постійно проживав та працював у місті Луцьку.

Виявилось, що він не живучи на тимчасово окупованій території України, районів АТО та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, не будучи внутрішньо переміщеною особою, у листопаді 2014 року звернувся до управління соцзахисту за отриманням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Він видав себе за внутрішньо переміщену особу і надав підроблені копії документів. Більше того – доцент вказав, що не має у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована території України та райони проведення АТО. Та насправді він мав у власності житловий будинок, який він отримав у приватну власність 1 грудня 2014 року як спадщину за заповітом.

Зрештою, він написав відповідні заяви, тож йому призначили щомісячну допомогу внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Таким чином, за період з 25 листопада 2014 року по 30 червня 2016 року в три етапи йому видали допомогу в розмірі 5281,19 гривні, вдруге – 5 326,81 гривень, а втретє – 3 507,48 гривень. Загалом — понад 14 000 гривень.

Згодом його запідозрили у махінаціях та викрили. Тож доцента ЛНТУ визнали винним у шахрайстві та підробці документів та присудили покарання у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 гривень.

Залишити відповідь