Сморід у Луцьку: перевірять прилеглі до міста території

На численні звернення мешканців міста Луцька та Луцького району щодо вивчення причин поширення стійкого неприємного запаху на території міста і району відбулася робоча нарада, результатом якої стало доручення голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.

Так, Державна екологічна інспекція в області, спільно з головним управлінням Держпродспоживслужби, управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації та керівниками районів, у межах яких зафіксовано запахи, повинні провести ряд планових перевірок та надати власні пропозиції щодо вирішення назрілої проблеми, – інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Представники вищезазначених відомств у складі робочих груп уже розпочали перевірки очисних споруд, які знаходяться на території Княгининівської об’єднаної територіальної громади, КП «Луцькводоканал», полях фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Також  дослідження спрямовуються на існуючі каналізаційні мережі та каналізаційно-насосні станції, що перебувають на балансі Гіркополонківської сільської ради та полігони твердих побутових відходів в селі Брище Луцького району.

У результаті позапланової перевірки ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія» представниками Держпродспоживслужби в області стосовно дотримання санітарного законодавства встановлено: санітарно-захисна зона для заводу, що повинна становити 300 метрів – не дотримана. Про це йдеться в офіційному листі начальника управління екології облдержадміністрації Дмитра Новохатського до голови постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Василя Столяра.

«Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТзОВ Біопаливно-енергетична компанія» відсутній, що суперечить вимогам Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Моніторинг стану атмосферного повітря в зоні впливу об’єктів за попередні роки не проводився, в порушення статті 10 того ж Закону», – йдеться у листі.

Окрім того, проведеними лабораторно-інструментальними дослідженнями атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій аміаку та сірководню поблизу житлової забудови села Гірка Полонка в межах санітарно-захисної зони та на відстані 520 метрів.

Директорам обох підприємств надали приписи щодо усунення причин та умов, які сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства. Результати ж інших досліджень та перевірок стануть відомі після 22 червня поточного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.