Завершились розкопки на місці масового розстрілу в’язнів Луцької тюрми

Завершились шестиденні роботи з ексгумації останків в’язнів Луцької тюрми, яких розстріляли 23-24 червня 1941 року.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА Мар′яна Сорочук.

За її словами, про розстріл свідчать виявлені у ямі гільзи з карабіна системи Мосіна, гільзи револьвера системи Наган, а також кулі від них в останках.

«Це було перше відкрите місце масового скиду тіл з кількох, які потрібно ще віднайти.
За фактом масового вбивства, вчиненого тоталітарним режимом, порушено кримінальне провадження.
Всього ексгумовано 107 останків. Судячи по взуттю та черепах, серед розстріляних були також жінки. Крім скелетів, у ямі виявлено рештки цивільного одягу та взуття, гребінець, зубні щітки, бритва, портсигар; кулонів/хрестиків не виявлено. На наступному тиждні скелети будуть передані на судмедекспертизу, після якої їх буде перепоховано у дворі монастиря», – йдеться у дописі.

Яма, в якій знайшли ці останки, є вирвою діаметром 5 метрів та глибиною 2 метри. Вона утворилась від авіабомби, осколки якої виявили у стінках ями. Крім того, на дні ями знайшли фундамент старішого за монастир приміщення, тож цілком ймовірно, що глибина решти поховальних ям може бути більшою, а відповідно більшою буде і кількість тіл у них.

Як повідомляє Мар′яна Сорочук, розкопки стали можливі завдяки злагодженій співпраці Громради при ВОДА, котра ініціювала ексгумацію, та Луцькради, яка виділила для цього кошти.

Роботи проводились комунальним підприємством Львівської облради «Доля» за підтримки будівельної компанії «Інвестор», Волинської єпархії Української православної церкви Київського патріархату та адміністрації історико-культурного заповідника «Старе місто».

«За свідченнями очевидців, тіл розстріляних може бути від однієї до чотирьох тисяч. Тож, сподіваємось на подальші пошукові роботи решти братських могил. Ми переконані, що всі останки потрібно належним чином поховати та вшанувати пам’ять невинноубитих політв’язнів», – зазначила Мар′яна Сорочук.

Нагадаємо, розкопки розпочались 12 червня. За свідченнями істориків, знайдені тіла належать молодим 18-30 річним в’язням Луцької тюрми.

Також раніше повідомлялось, що над останками зведуть засклений саркофаг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.