Життя без «Вконтакте»: наскільки безпечне «VPN-з’єднання»

Президент України Петро Порошенко 28 квітня 2017 року підписав указ про блокування російських соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс» та «Mail.ru». 17 травня указ набув чинності.

Під час прес-конференції голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що у цих соцмережах діє близько 800 антиукраїнських груп.

За його словами, адміністратори російських соцмереж не реагували на звернення СБУ щодо функціонування антиукраїнських груп і продовжували формувати в свідомості громадян те, що їм потрібно.

Згодом, як і очікувалося провайдери повністю заблокували російські соціальні мережі, щоправда більшість українців це не зупинило. Для того аби обійти блокування користувачі почали застосовувати «VPN-з’єднання». Загалом, усі «VPN з’єднання» можна розділити: для комп’ютера, для браузера та для Android. Для комп’ютера встановлюється відповідний браузер, для браузера спеціальний плагін, а для смартфону – додаток.

Простий додаток на смартфон, дозволяє ідентифікувати себе як користувача з інших країн, та чи безпечно це?

Беручи до уваги думку авторитетних IT-сайтів, можна дізнатися про небезпечні сторони «такої розкоші». Показуючи свою анонімність перед українськими провайдерами, користувачі відкривають доступ до особистої інформації для власників VPN-серверів. Насамперед це загроза для корпоративного та державного секторів.

Член Інтернет-асоціації України Максим Тульєв зазначає, що безкоштовні «VPN-сервіси» є небезпечними. «Технологія VPN потребує значних коштів, якщо хтось дає це безкоштовно, треба замислитися, яка ж його кінцева мета», – говорить спеціаліст.

Тому всі додатки та браузери, які рекламуються у «Вконтакте» ймовірно становлять загрозу.

За даними компанії «Gemius», тижнева українська аудиторія мережі Facebook до заборони російських ресурсів становила 5,3 мільйона користувачів, а після блокування виросла на 2,2 мільйона.

Такі події і позитивно вплинули на велику кількість програмістів з всього світу, які бажають створити нову, цікаву та креативну мережу. Наприклад, фахівці канадської компанії «StartupSoft» запропонували створити соціальну мережу «Ukrainians», яка об’єднає етнічних українців з усього світу.

З огляду на велику популярність «VPN-з’єднання» журналісти «Волинського Агентства Розслідувань» вирішили протестувати спосіб обходу блокування власноруч. Для цього на комп’ютер було завантажено спеціальний браузер Tor.

Соцмережа «Вконтакте» живе своїм життя, стрічка друзів значно зменшилася, та все ж багато хто продовжує активно вести сторінку, публікуючи фото, відео, події з особистого життя.

ЧИТАТИ: ЛУЧАНИН ПРОМИШЛЯВ СЕПАРАТИЗМОМ В СОЦМЕРЕЖАХ

Трохи моніторингу антиукраїнських груп викликала шквал негативних емоцій. Зміст інформації пабліка носить неприємний характер.

Також у цій соцмережі діє небезпечна гра «Синій кит», в якій кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Також «Синій кит» може бути елементом гібридної війни з Україною. Відомо, що куратори, які вже потрапили в поле зору спецслужб, перебувають на території Росії.

Нагадаємо, у Луцьку врятували підлітка, який готувався до самогубства.

Однак, згідно зі статистикою, навіть використання VPN-з’єднань не рятує ситуацію заблокованих соцмереж. Відвідуваність в Україні заблокованих російських інтернет-сервісів продовжує йти на спад.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

8 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією

Моїм знайомим в тому числі і мені всерівно на цей "вконтакті",а підліткам просто немає де слухати музику.

Чому немає. Можна слухати музику на інших сайтах. Їх дуже багато.

Чесно кажучи, цe нe вирішує дійсно важливих проблем. Дороги і життя від того кращими нe стануть. АТО від цього нe закінчиться.

Цілком згідна з вашою думкою. Є глобальніші проблеми в Україні, які потрібно вирішувати. Навіть якщо сторять нові сайти для спілкування потрібен час щоб їх розкрутити!

Всім насрати на клоунів які блокують - це все для рогулів з села....

І правильно зробили, все життя нам свою правду Росія пхає. Видалився і байдуже на це все, тим паче більшість вже на фейсі сидить.

Я тільки заради музики сидів, прийшлося позкачувати на сотовий. А заморочуватись з вмякими прогами сенсу немає..

тупим важко жити да?