Проінспектували: луцька школа № 27 вже на 85 % готова до здачі

Для добудови школи № 27 у місті Луцьку не вистачає 24 мільйони гривень.

Про це стало відомо під час зустрічі голови Волинської ОДА Володимира Гунчика з народним депутатом від Луцька Ігорем Лапіним та забудовниками на місці зведення навчального закладу.

Зокрема, як повідомив директор ТОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович, наразі, з врахуванням вже закладених 20 мільйонів у міському бюджеті та 5 мільйонів, виділених Кабміном, для завершення всіх будівельних робіт необхідно лише 10 мільйонів. Окрім цього, ще близько 14-15 мільйонів гривень потрібно для здачі школи «під ключ» – себто, для закупівлі та оснащення школи меблями, технікою, прокладенням мереж водопостачання, водовідведення та опалювальних мереж.

«Фактично, школа голова на 85%. Будівництво не можна припиняти і консервувати. Ми повинні завершити будівництво школи в найкоротші терміни. Не треба тут шукати ніякого політичного підтексту і не треба маніпулювати цим питанням і перетягувати ковдру на себе. Потрібно просто братись, шукати гроші, не зупиняти процес», – відзначив Володимир Гунчик.

В свою чергу, Леонід Стефанович відмітив, що затримки у здачі об’єкта зі сторони будівельників немає, і вони готові при наявності необхідного належного фінансування завершити всі роботи до вересня, або ж на крайній випадок — у жовтні. Єдине, на що звернув увагу Леонід Стефанович, – це на вчасне виконання фінансових зобов’язань замовниками будівництва. Він зауважив, що не розуміє, чому міська рада вже 2 тижні тому підписала папери на направлення коштів, та досі з 20 мільйонів — 14 з міського бюджету так і не перерахували. Тим часом, 5 мільйонів, виділених Кабміном за сприяння Ігоря Лапіна, вже надійшли, і управління капітального будівництва Волинської ОДА скерувало їх підряднику.

«Затримки за будівельниками, ви бачите, немає. Єдине питання у наявності необхідних коштів. Будуть кошти — ми зі свого боку все виконаємо вчасно. Ви самі пересвідчилися, що класи вже майже готові, їдальня теж — заносити, монтувати обладнання, меблі – і можна працювати. Внутрішні роботи вже завершуються», – запевнив Леонід Стефанович.

Тож, якщо врахувати вже передбачені 25 мільйонів, то в залишку лишається знайти в межах 24 мільйонів гривень, аби будівництво школи завершити цього року.

«Я вже спілкувався з Володимиром Гройсманом і він запевнив, що цьогоріч допомога у фінансуванні на будівництво цієї школи у Луцьку буде не меншою, ніж була минулого року. Тобто 15-20 мільйонів. Не треба в цьому питанні займатись політикою і я проситиму Луцьку владу не саботувати процес виділення коштів, передбачених у цьогорішньому бюджеті. Це не політика, це — школа, де вчитись нашим дітям, і тут чи «УКРОП», чи «Солідарність», чи ще хто там — ролі не грає — школа має бути завершена вже у цьому році, бо її консервація, затягування будівництва обійдеться ще дорожче”, – наголосив депутат Верховної Ради Ігор Лапін.

Тож, забудовники показали усі блоки навчального комплексу разом з повноцінним сучасним басейном, класними кімнатами, кабінетами, актовою залою та їдальнею.

«Школа розрахована на 640 дітей, а з максимальним навантаженням тут зможуть навчатись усі 1000 дітей. Це має бути повноцінна середня школа, а не якась 8- чи 9-річка. Тут проектом передбачено усі 11 класів. Для Луцька важливо завершити її будівництво у найкоротші терміни і першочергово стоїть питання будівництва самої школи, а вже потім можна вести мову про спортивний комплекс», – наголосив Володимир Гунчик.

Таким чином, він розпорядився найближчим часом організувати та провести масштабну нараду з питання завершення будівництва школи № 27 у місті Луцьку з залученням генерального підрядника, субпідрядних організацій, обласної та місцевої влади. Зокрема, він вже дав вказівку підготувати детальні звіти щодо використаних кошттів та виконаних робіт, надати супутні проекти на мережі теплопостачання і водовідведення а також розрахункові документи, необхідні для завершення будівництва.

«Тут не буде ніяких двокасетних магнітофонів. Тут буде нормальна сучасна школа з сучасним обладнанням. Діти повинні отримати належні умови для навчання, і ми їх повинні забезпечити. Це не привід для політичних маніпуляцій. Об’єкт на стадії 85% готовності, тому треба в найкоротші терміни відшукати фінансування і завершити проект будівництва», – підсумував Володимир Гунчик.

Залишити відповідь