Порошенко підписав закон про заборону георгіївських стрічок

Сьогодні, 12 червня, Президент України Петро Порошенко підписав закон про заборону георгіївських стрічок.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, як і обіцяв, підписав закон про заборону георгіївських стрічок. Адже це не символіка Другої світової, це – символ агресії проти України 2014 – 2017 років. Саме РФ своєю політикою поставила цю стрічку поза законом», – йдеться у дописі очільника держави.

За даними сайту Президента, закон був прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року.

Під час церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» 21 травня Петро Порошенко наголосив, що підпише цей Закон, як тільки документ надійде з українського парламенту. Тоді він зазначав, що обвішані цими стрічками бойовики щодня вбивають українських воїнів та що «Росія своєю політикою по відношенню до України сама поставила стрічку поза законом».

Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Згідно з документом публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

1 коментар

  1. Алекс сказав:

    А те що його син кофтину у символіці прапора РФ одягав та позував, президент не хоче йому застосувати якесь покарання? Може перед тим як приймати та підписувати ідіотські закони вони хоча би розібралися що георгієвська стрічка символізує та з якого ще року..

Залишити відповідь