У Луцьку забудовують історичну вулицю

У Луцьку жителі будинку №29 на вулиці Богдана Хмельницького стурбовані майбутнім будівництвом поряд.

Зі слів мешканців стало відомо, що забудовник не поінформував їх про те, що будуватиме, не показав дозволів та проекту будівництва.

Проте він стверджує, що поки ведуться підготовчі роботи та досліджується територія, проект будівництва на такі роботи не потрібен.

Чоловік, який погодився прокоментувати обурливу ситуацію, пояснює, що під землею, де планують розпочати будівництво, проходить стара польська каналізація, якої немає у сучасних планах. Якщо цю каналізацію якимось чином пошкодять чи перекриють, то будинки нижче потонуть у фекаліях.

Так звані підготовчі роботи почали проводити ще 8 червня. Саме тоді місцеві мешканці випадково побачили, що хтось розрив фундамент будинку на півтора метри вглиб біля несучої стіни.

А вже 12 червня зранку на місце майбутньої забудови приїхав вантажний автомобіль з дошками, з яких згодом блискавично звели будівельний паркан.

За словами людей, одному мешканцю будинку пропонували кімнату за те, аби люди дали дозвіл на будівництво впритул до їхніх осель.

«Коли я поспілкувався з сусідами, то один з них розповів, що до нього приходив Сергій Була (депутат Луцької міської ради, – ред.), та пропонував кімнату в цьому будинку, якщо мешканці дозволять будівництво впритул до цього будинку. Якщо будуватимуть впритул, то це ж погано. Хай покажуть проекти, дозволи, щоб ми знали, що тут буде», – сказав Богдан Климчук.

Також чоловік повідомив, що майбутній будинок буде вищим на три метри, і вирізнятиметься з теперішнього архітектурного ансамблю вулиці Богдана Хмельницького.

Журналістам ІА «ВолиньPost» вдалося побачити депутата Луцькради на місці підготовчих робіт, щоправда, він також виявися небагатослівним.

«Зараз тут буде загороджуватись земельна ділянка для того, щоб не паркували автомобілі. І для того, щоб можна було провести геологічні вишукування та інші речі, які необхідні перед проектом. З юридичної точки зору, для того, аби проводити підготовчі роботи, дозволів не треба. Це проектні роботи», – зазначив Була.

Згодом на місце події приїхав і забудовник. Він показав державний акт на право власності на земельну ділянку. Виданий він Світлані Гордійчук ще у 2007-му році для будівництва та обслуговування офісу, аптеки та аптечного складу.

Варто зазначити, що будинки, які розташовані на вулиці П’ятницька гірка, побудовані значно вище, ніж будинки на вулиці Богдана Хмельницького, і для того, аби вони не зсувалися донизу, свого часу там були зведені укріплюючі стіни. Нині ці стіни перебувають у руйнівному стані. Тому існує велика ймовірність обвалу конструкцій, а за ними і будинку, коли на місці ймовірної забудови викопають котлован.

Чоловік, що проживає у будинку 22 А на вулиці П’ятницька гірка, розказав, що декілька років тому вони зверталися до міської ради з проханням надати дозвіл на укріплення конструкції, але у такому бажанні їм відмовили, оскільки територія, на якій знаходяться укріплюючі стіни, їм не належить.

Будинок 22 А розділений на дві частини, саме в другій частині, де нині видно зовнішні тріщини, журналістам «Волинського Агентства Розслідувань» не вдалося поспілкуватися з власниками.

Нагадаємо, у 2015 році восени розпочалося будівництво ЖК «Егоїст» , одним із власників землі є Сергій Була. Проектно-кошторисна документація багатоповерхівки була видана з порушенням. А у вересні-жовтні 2015 була повішена фіктивна декларація. При будівництві порушили технологію – невчасно залили бетон, викопали траншею. За 2,5 години після цього на будинку (проспект Соборності, 20) поруч з’явились тріщини в несучих стінах. Але будівництво продовжувалося. І лише у лютому 2016 забудовник взяв декларацію про початок будівництва.

Пізніше забудовника ЖК «Егоїст» ТЗОВ «Ukrainian Development Industry», який зводить комплекс на проспекті Соборності, 22б, оштрафували на 65 тисяч гривень за відхилення від початкового проекту.

Залишити відповідь