Збій у системі, – Луцькрада про «фейкове» голосування

У Луцькій міській раді запевняють, що картка відсутнього під час сесії депутата Тараса Шляхтича «спрацювала» через збій системи.

Про це повідомили у Відділі інформаційної роботи міськради.

Нагадаємо, що учора, у протоколах реєстрації депутатів та голосування за порядок денний позачергової сесії міської ради з невідомих причин з’явилося прізвище депутата Тараса Шляхтича, якого на сесії не було. При тому, що його голос був 22-м, тобто необхідним для кворуму і початку засідання.

Тож 9 червня депутат надіслав звернення до виконуючого обов’язки мера Луцька Ігоря Поліщука з проханням пояснити ситуацію.

На що у міськраді запевнили, що під час реєстрації у системі голосування «Віче» стався збій.

«Під час реєстрації у системі «Віче» висвітилось прізвище депутата Тараса Шляхтича. Однак, останнього не було на пленарному засіданні. Натомість депутата Сергія Савчука, який був присутній у залі, система не показала», – йдеться у повідомленні.

Заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич звернувся до розробника системи «Віче» ПрАТ «Мікросистема» для з’ясування причин такої ситуації.

Натомість у відповіді піприємства вказується, що несанкціонованого втручання в роботу ПТК «Віче» в процесі підготовки та проведення сесії з боку персоналу та сторонніх осіб не виявлено.

«Цілісність даних не порушена. Файли, що містять матеріали сесії, пройшли перевірку та їх цифрові підписи збігаються з цифровими підписами, виданими системою при завершені роботи з відповідними матеріалами.

Поспілкувавшись з Вашими працівниками та переглянувши надані матеріали, вдалося встановити, що описана подія відбулася на пульті №31 з карткою №31 (внутрішній код 88). У процесі зчитування пультом коду картки, а саме останньої половини останнього байта, було втрачено контакт з чіпом картки. Внаслідок цього пульт отримав код 095, що відповідає картці №38. Втрата контакту могла відбутися з кількох причин: картка була вставлена депутатом не до кінця і незафіксована у карткоприймачі; забруднені або окислені контакти картки внаслідок неналежного зберігання; внаслідок довготривалої (з листопада 2010 року) експлуатації стерлося гальванічне покриття контактних площадок», – запевнили розробники.

Також представники ПрАТ «Мікросистема» порекомендували провести профілактичні роботи на пультах та обстежити депутатські картки на зношеність і замінити на нові у разі виявлення дефектів.

1 коментар

  1. Лучанин сказав:

    лол вже нас взагалі за лохів тримають!!! ЗДОХНІТЬ УКРОП

Залишити відповідь