Імітація роботи: «УКРОП» не може вирішити «смердюче» питання у Луцьку

Лучани, які впродовж кількох останніх місяців потерпають від нестерпного смороду, досі не можуть дочекатись від влади обіцяного вирішення проблеми.

Зокрема, мешканці мікрорайону «Вересневе» та ЛПЗ, які найбільше страждають від токсичного запаху вже говорять про радикальні методи, до яких готове вдатись місцеве населення, аби зупинити техногенну катастрофу. Раніше повідомлялося, що причиною смороду, який поширюється Луцьком, є хімічна реакція, в яку вступають відходи від виробництва біоетанолу з заводу ТОВ «БІО ПЕК» та нечистоти, які скидають на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу.

Журналісти «Волинського Агентства Розслідувань» поспілкувались з місцевими мешканцями, які майже 2 тижні очікували на обіцяне вирішення проблеми.

«Вже минуло 2 тижні після того, як Ігор Палиця приїздив сюди і обіцяв вирішити питання, закрити завод, створити комісію по перевірці. І що? Ми чогось дочекались? Ні! На минулому тижні ми взагалі почули висновки екоінспекції, що тут все в межах норми! Як?! Цей завод спричинив справжню техногенну катастрофу, від якої страждає місцеве населення, від якого хворіють діти. Вони що, чекають реальних трупів, аби взяти і щось зробити?», – обурюється місцева мешканка Олена.

Нагадаємо, що 22 травня на подвір’ї Гнідавського цукрового заводу організували акцію протесту. Так, на зустріч, ініційовану депутатами політсили «УКРОП», завітала не лише нова команда міської влади, а й сам Ігор Палиця. Він пообіцяв вже на наступний день створити комісію, вивчити ситуацію та покарати винуватців.

«Виробництво не працюватиме доти, доки не буде висновку екологічних служб і всіх контролюючих органів щодо того, якою має бути санітарна зона, категорія заводу, яке повинно бути там обладнання, хто надавав дозволи. Якщо були порушення – відрити кримінальну справу», – грозився голова обласної ради Ігор Палиця.

Однак, навіть через 2 тижні — сморід так ніхто і не усунув, як і не встановлено причини його виникнення.

«Специфічні запахи від заводу і фільтраційних полів завжди були, але такої гострої проблеми не було ніколи за всі роки. Ми випадково дізнались кілька місяців тому, що на території заводу запрацювала лінія по виробництву біоетанолу. У нас хтось питав, чи ми згідні з тим, аби тут працював цей завод? Ігор Палиця обіцяв, що його закриють, і той директор «БІО ПЕКу» теж сказав що припинять роботу, поки не буде вирішено питання очистки відходів з виробництва. 2 дні легше було, а потім все знову — смердить так, що на вулицю не можна вийти. І ми досі не знаємо чи дійсно перестав працювати той завод, бо наші активісти неодноразово вночі фільмували, що на території світиться і йде якась робота. То хто обіцяв його закрити? Хто далі це контролює?», – нарікає мама 2-х дітей Ірина.

За словами місцевих активістів з мікрорайону Вересневе, Ігор Палиця під час свого візиту на територію заводу обіцяв створити комісію по перевірці і залучити до її складу представників ініціативної групи. Однак після того, на думку лучан знову ж таки перестали зважати.

«А навіщо зважати на нашу думку, це ж не у їхніх кабінетах та не в їхніх фазендах так смердить, тож таке — десь там за містом. А нам що робити? Куди дітей дівати з алергіями, а пенсіонерів з загостреннями астми? Я вам кажу, якщо вони оце не перекриють той завод і не усунуть наслідки — ми будемо трішки інакше з ними говорити», – наголосила місцева мешканка Валентина.

Місцеві мешканці переконані, що візит Ігоря Палиці на Гнідавський завод 22 травня анічогісінько не приніс — проблему, дещо зам’яли, однак так і не вирішили остаточно.

«Ми зробили запит до місцевих медиків і виявили, що рівень захворюваності за останні кілька місяців у Вересневому зріс у кілька разів. Чому про це ніхто не говорить? Усе, на що здатні наші чиновники, так це бити по столу кулаком і розказувати яку «кузькіну мать» вони покажуть тим, хто це накоїв. Де ж справжні результати роботи? Чому в наших домівках досі смердить і коли це завершиться. Досить робити з нас дурнів», – наголосив місцевий мешканець Дмитро.

Тим не менше, голова Волинської облради Ігор Палиця під час зустрічі так красномовно запевняв лучан, що влада докладе всіх зусиль, аби вирішити проблему. Разом з тим, у команді «УКРОПу» не виключали і провокацій та диверсій.

За тиждень стало відомо, що Державна екоінспекція перевірила роботу ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Екологам вдалось з’ясувати, що «Біо Пек» здійснює викиди небезпечних речовин в повітря та працює без необхідних дозволів. Тож його роботу ніби-то таки прикрили.

Власники біоетанольного заводу зобов’язалися добровільно усунути порушення, модернізувати обладнання і вирішити проблему. За цей час, спільними зусиллями усі взялись активно «гасити» відходи, які знаходиться на полях фільтрації, аби мінімізувати поширення смороду. Однак, неприємний запах в Луцьку так і не зник.

Другим кроком у вирішенні цього питання для команди Палиці стало переконання лучан у тому, що проблема неприємного запаху в Луцьку – несанкціоновані зливи асенізаторськими автомобілями відходів від виробництва м’ясопереробних підприємств. Більше того, саме під час сесії Луцької міської ради муніципальній поліції вдалось виявити цілу купу тваринних решток, яких також прив’язали до причини виникнення смороду. Вочевидь, саме на такий вид диверсії натякали представники нової влади попередньо.

Стає очевидним, що як і мирна акція протесту 22 травня, ініційована укропівцями, так і гучні заяви самого Ігоря Палиці є черговим проявом популізму та імітацією роботи. Оскільки фактичного вирішення проблеми зі смородом — лучани так і не дочекались.

Вочевидь, команда Ігоря Палиці працює на сьогодні лише над своїм іміджем та відпрацьовує на проблемах міста чергові піар-ходи та піар-стратегії. Таким чином, замість фактичного вирішення проблеми — команда «УКРОПу» шукає абсурдні причини і лише створює вигляд роботи над вирішенням проблеми. Адже як можна розцінювати гучні заяви Ігоря Палиці про притягнення до кримінальної відповідальності або ж активно поширювані укропівцями чутки про «смердючу диверсію». І в той же час — проблема лишається невирішеною.

Місцеві мешканці вже зневірились в обіцянках влади і мають сумніви стосовно спроможності Ігоря Палиці та його команди в місті усунути цю проблему. Тож, жителі мікрорайону «Вересневе» говорять про більш радикальні методи вирішення цього питання.

«Якщо вони не почують нас цього разу — ми попереджаємо: ми вийдемо під їхні вікна, ми перекриватимемо дороги, ми блокуватимемо роботу заводу і очисних споруд, врешті — ми розберемо цей завод по камінчику. Будуть шини і будуть вигрібні ями під кабінетами чиновників. Ми настроєні радикально і рішуче, бо наші діти не будуть жити в такій вигрібній токсичній ямі. Ми не піддослідні вівці», – наголосила місцева мешканка Галина.

Саме тому, лучани дали останнє попередження новій владі і натякнули, що скоро вибори і навряд чи тепер «УКРОПу» хтось повірить, пересвідчившись у недієздатності команди Ігоря Палиці вирішити таке банальне і водночас «смердюче» питання.

Далі буде.

 

Залишити відповідь