Луцьк: 4 бійці АТО придбають квартири за бюджетним співфінансуванням

У Луцьку відбулось перше засідання комісії щодо визначення учасників за програмою співфінансування придбання житла для АТОвців.

Зокрема, мова йде про програму 50% на 50%, коли на рівних умовах учасник бойових дій оплачує півсуми вартості житла, а решту — покривають за рахунок бюджетних коштів.

«Ми першочергово розглядаємо заяви тих учасників бойових дій, які перебувають на квартирному обліку, і були призвані в зону АТО по мобілізації, уклали контракт на несення служби у війську, а також добровольці. Загалом у нас на списку стоїть 86 осіб, які включені в програму», – розповів головний спеціаліст відділу реєстру житлового фонду Луцької міськради Володимир Пунтус. Він зауважив, що до спсику скоро додасться ще один учасник АТО, якого затвердили на останньому засідання виконкому.

Загалом, цьогоріч у бюджеті заклали 8 мільйонів гривень на реалізацію цієї програми співфінансування. Таким чином планують посприяти у забезпеченні житлом щонайменше 20-ти бійцям АТО.

Сьогодні вперше відбулося засідання комісії, яка розглянула перших чотирьох кандидатів, які воліють придбати омріяне власне житло. За словами директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяни Книш, усі є бійцями АТО і вони одними з перших подались на участь у програмі, ставши попередньо на квартирний облік для отримання житла. Тож, за її словами, двоє учасників програми планують придбати квартири у новобудовах, які або вже здані, або ж незабаром завершать їх будівництво. Ще 2-є хлопців, які підшукали собі житло на вторинному ринку.

Отож, першим кандидатом на отримання співфінансування для придбання квартири у новобудові виявився Олександр Тимощук. Молодий учасник АТО неодружений, тому міг розраховувати лише на квартиру до 50 квадратних метрів.

«Якщо площа квартири більша, ніж передбачена розрахунками на одного члена сім’ї, учасник програми сам здійснює доплату за зайві квадратні метри. Основну частину суми ділимо напополам: половину сплачує міська рада, половину – учасник бойових дій», – наголосив Володимир Пунтус.

Тож, Олександру Тимощуку належало отримати житло не більше 39 метра квадратних, однак він підшукав у новобудові лише квартиру на 43 квадрати і висловив готовність доплатити з власної кишені за решту понаднормової площі.

Таким чином, враховуючи, що ціна квадратного метра житла складає 14,5 тисячі гривень, то вартість квартири сягнула 494 тисяч гривень. Тож у розрахунку на 50% – з міського бюджету Олександру профінансують 225 тисяч гривень. Решту сплатить хлопець. Він вже уклав попередній догоівр про купівлю квартири з фірмою-забудовником.

Розглянувши справу Олександра Тимощука, комісія одноголосно підтримала рішення про те, щоб рекомендувати виконавчому комітету на наступному засіданні підтримати хлопця, та ухвалити рішення про виділення коштів за програмою співфінансування.

Другим учасником став Микола Окуневич, який в розрахунку на 3 членів сім’ї має намір взяти квартиру у новобудові на 73 квадратних метри. Тож вартість його квартири сягнула понад 800 тисяч. Зрештою, комісія врахувала усі обставини і також підтримала його кандидатуру на отримання співфінансування. Молодому чоловіку нададуть 419 тисяч гривень з бюджету за програмою 50 на 50.

Також учасником програми став ветеран АТО Віталій Денисовець, який стоїть на обліку на позачергове отримання житла. Йому вдалося знайти на свою сім’ю з 4-х осіб на вторинному ринку трикімнатну квартиру, ціна якої 892 тисячі гривень.

Новоспеченого заступника міського голови Олександра Рачкова дуже здивувала така висока ціна і він навіть висунув пропозицію добре перевірити документи і, зокрема, довідку про експертну оцінку об’єкту нерухомості. Однак, Володимир Пунтус запевнив, що документи всі в порядку, а експертно-грошова оцінка буде обов’язково, оскільки без неї нотаріус не підпише договір купівлі-продажу.

Зрештою, члени комісії врахували, що у розрахунку на кожного члена сім’ї він не добирає норми, а купує квартиру площею всього 67,7 метра квадратного. Тож його також підтримали і він має змогу отримати на придбання цієї квартири 446 тисяч гривень бюджетної підтримки.

Четвертим учасником програми став учасник бойових дій на Сході Максим Пташук. Виявилось, що у хлопця батько теж військовослужбовець і вже давно перебуває на квартирному обліку. Так сталось, що і він не отримав житла досі. Тож, враховуючи ці обставини, а також те, що у складі сім’ї Максима 2-є осіб, лише він та батько — його також підтримали у питанні виділення співфінансування на купівлю житла, адже хлопець фактично проживає у квартирі сім’ї своєї рідної сестри. Зрештою, хлопець вже знайшов на вторинному ринку квартиру на 45,3 метра квадратних і уклав попередній договір про наміри придбання житла. Він також не перевищив допустиму норму розрахунку площі житла на 1 особу, таким чином, міська рада виділить з бюджету 237 тисяч гривень. Ще стільки ж само вкладе і сам Максим.

Тож, за попередніми розрахунками і у разі схвалення рішень виконавчим комітетом, хлопці вже у липні зможуть заключати договори на придбання омріяних квартир.

Залишити відповідь