У Луцькраді з’явився депутат-невидимка: на сесії не був, проте голос в протоколі – є

У протоколах реєстрації депутатів та голосування за порядок денний позачергової сесії Луцької міської ради з невідомих причин з’явилося прізвище депутата Тараса Шляхтича, якого на сесії не було. При тому, що його голос був 22-м, тобто необхідним для кворуму і початку засідання.

Це сталося 8 червня, – пише ВолиньPost.

Вперше його прізвище виникло під час реєстрації депутатів через систему «Віче». Журналістів здивувало, що його прізвище було в переліку зареєстрованих, адже депутата в міськраді не було, а в його пульті для голосування картка була відсутня.

Пізніше схожа ситуація зафікована при голосуванні за порядок денний: депутата нема, картки нема, але його голос «за» в протоколі є.


Важливо, що для ухвалення рішення потрібно 22 голоси і саме стільки голосів було з врахуванням «за» Шляхтича.
У коментарі Інформаційному агентству ВолиньPost він розповів, що картка для голосування завжди при ньому і на момент голосування депутат перебував на роботі.

«Максимум можу залишити вдома, голосую завжди персонально. Зараз моя карточка знаходиться в мене. Я не розумію, яким чином моє прізвище опинилося. Це викликало великий подив», – зауважив Шляхтич.

«Вважаю таке голосуванням порушенням законом, бо виходить не персональне голосування. Я буду писати відповідні звернення на міську раду і якщо буде потреба – у відповідні органи для з’ясування. Так як на цій сесії «моє волевиявлення» стало вирішальним, адже я був 22-м, як можна оцінити це, якщо мене там не було», – сказав він.

«Можливо, це зробили спеціально, мене багато що дивує, і для чого це робиться, я не знаю. Можливо, це сталося випадково», – припустив депутат.

У секретаріаті міської ради цей інцидент відмовилися коментувати.

Водночас стало відомо з власних джерел, що сесія могла не відбутися через відсутність кворуму, адже на неї не з’явилися Аркадій Соломатін і Вікторія Побережна з «укропівської» більшості. Ймовірно, «укропівці» вирішили перестрахуватися та допустили своєрідне фальсифікування результатів.

Нагадаємо, в травні у Луцькраді був дещо схожий інцидент. Лист до секретаря Луцької міськради Ігоря Поліщука про ініціювання об’єднання облцентру Волині із навколишніми селами потрапив на розгляд до юридичного відділу муніципалітету без згоди автора – депутата Павла Данильчука. Цей інцидент жартома назвали «діями барабашки».

Залишити відповідь