Поліщук  «закрив рота» луцьким тролейбусникам, пообіцявши зарплату за квітень

Ігор Поліщук, який поки що виконує обов’язки секретаря Луцької міської ради, о 5:30 поспіхом зустрівся з трудовим колективом КП «Луцьке підприємство електротранспорту».

Зокрема, у середу вони попередили владу про готовність до масштабного страйку та блокування роботи підприємства через невиплату заробітної плати. Так, станом на червень тролейбусники досі не отримали зарплату за квітень, в той час як вже пора отримувати зарплату за травень. Основна причина — відмова Ігоря Поліщука та міської ради перерахувати передбачені в бюджеті 3 мільйони гривень гарантованих виплат комунальному підприємству за надані послуги. Про небажання перераховувати кошти Ігор Поліщук заявляв на останній сесії Луцької міської ради, мотивуючи це претензіями до директора Ігоря Грицюка.

«Підприємство електротранспорту не повинне бути повністю дотаційним з міського бюджету… При існуючому директору не можемо виділяти гроші, бо не знаємо куди вони підуть», – заявляв Ігор Поліщук 26 травня на вимогу працівників ЛПЕ щодо погашення заборгованості по заробітній платі.

Проте, так і не дочекавшись за 2 тижні хоч якоїсь реакції від нової влади міста, працівники КП «Луцьке підприємство електротранспорту» вирішили діяти більш радикальними методами. Так, на 8 червня вони запланували блокування роботи підприємства, невипуск тролейбусів та комунальних маршруток на рейси і масштабний страйк трудового колективу. Основна вимога — погашення заборгованості по заробітній платі.

Таким чином, почувши про наміри тролейбусників і зрозумівши, що це спричинить транспортний колапс у міст, Ігор Поліщук поспішив з самісінького ранку приїхати зі своїм замом Костянтином Петрочуком на підприємство електротранспорту. Так, поки ще він обіймає посаду секретаря Луцької міської ради та навіть користується повноваженнями тимчасово виконуючого обов’язки мера, УКРОПівець першочергово попросив працівників не зупиняти рух комунального транспорту в місті, а вже тоді з’ясовувати причини та шукати шляхи вирішення.

Виявилось, що проведення страйку ініціювали кільканадцять працівників, решта ж тролейбусників довідались про це вже на території підприємства, коли вранці прийшли на роботу. Також, попри лікарняний, на зустріч протестувальників з Ігорем Поліщуком прибув і директор ЛПЕ Ігор Грицюк. Вочевидь, це не входило у плани, оскільки офіційно страйк мав початись о 9:00, а поспішний візит самопроголошеного мера дещо мав згладити та зам’яти ситуацію. Масла у вогонь підлила і присутність Ігоря Грицюка, до якого Поліщук має певні претензії. Попри усе, кількість працівників на підприємстві постійно збільшувалась. Ледь не в один голос вони почали вимагати виплатити їм зарплату за квітень.

«Ігор Ігорович, майте совість, в мене 3 дітей, а востаннє я зарплату отримувала понад місяць тому? Де мої гроші за квітень? Чи ви думаєте мої діти їсти не хочуть?» – звернулась до Ігоря Поліщука кондуктор тролейбуса.

«Ваші політичні чвари – це ваші справи, ви там з жиру біситесь, а ми їсти не маємо за що. Ми працюємо і живемо на зарплату, а не на відкати, тому ми вимагаємо від міської влади виплати заборгованість працівникам», – наголосив один з працівників.

В той же час, одна з водіїв тролейбуса відзначила, що працівникам не важливі їхні політичні переконання, але чомусь саме цього року вони отримали удар у спину від місцевої влади, яка повинна враховувати інтереси працівників комунального підприємства, від якого залежить транспортна ситуація в місті.

«У нас давно такого не було — в бюджеті гроші заклали, а зарплати не дають. Хто кому не подобається — ви вирішуйте там собі самі — віддайте людям чесно зароблене. У нас не такі зарплати, як у вас, але саме ви не даєте гроші», – наголосила жінка.

Однак Ігор Поліщук заходився перекладати всю відповідальність за мільйонні борги на нинішнього директора ЛПЕ, мовляв саме він є причиною невиплати заробітної плати. Проте працівники поставили конкретну вимогу: директор директором, але погасіть борги по зарплаті.

«Це підприємство збиткове і ми постійно дотуємо з міської ради. На сьогоднішній день ми готові виділити вам гроші на зарплату, але ви впевнені, що директор пустить їх вам на зарплату, а не погасить там якісь інші свої борги? Я хочу щоб підприємство розвивалось, аби були нормальні умови праці, але я на сьогодні не бачу цього директора, як він може це зробити. В мене є сукупність підстав не вірити цьому директору», – заявив Ігор Поліщук.

На обурення людей з приводу такої аргументації, Ігор Поліщук заходився кричати «Помовчіть», не даючи змоги працівникам висловитися.

«Тоді в чому причина щоб не виплатити гроші працівникам? Якщо ви кажете, що готові — то виплатіть людям зарплату, щоб вони мали за що жити — вони в прямій залежності від міської влади, і всі це розуміють. І всі розуміють що ви зобов’язані виплатити гроші, бо підприємство приносить гроші, а ви просто не хочете їм віддавати», – заявив Ігор Грицюк.

Він повідомив, що зарплатний фонд підприємства становить 2,4 мільйони гривень, і наразі необхідно сплатити за квітень понад 1 мільйон гривень. І це в той час, коли в календарі — вже червень і прийшов час виплати зарплати вже за травень.

«Щосесії на підприємство виділялися кошти, в районі 3-4 мільйонів гривень. Не видано було лише на минулій сесії, коли вам пояснили, що буде затримка зарплати, у зв’язку з затримкою виплати коштів по пільговому перевезенню і на наступній сесії буде виплачена подвійна норма», – пояснив Костянтин Петрочук, який взявся обгрунтовувати причини невиплати.

«Ви що хочете сказати, що ми ще місяць не отримуватимемо зарплати? Ви хочете сказати, що нам ще чекати? А що мені сказати моїм дітям, які просять їсти? Це ви, певно, нас не почули, і не хочете чути. Ми просто зупинимо рух транспорту. Ми не будемо працювати задарма», – заявила одна з кондукторів.

Після заяви Ігоря Поліщука та Костянтина Петрочука щодо збитковості підприємства та висловлене небажання виділяти гроші з місцевого бюджету тролейбусники здійняли галас. На посадовців посипався шквал звинувачень, тож люди пригадали йому не лише нахабну боротьбу «УКРОПу» за крісло секретаря ради, а й зарплату у 24 тисячі гривень, яка не прирівнюється до 3-4 тисяч гривень, які отримують працівники ЛПЕ. Також частина працівників почали обстоювати думку, що хто б не був директор комунального підприємства, а місцева влада зобов’язана виконувати свої обіцянки та утримувати підприємство. Тож аргументація нинішніх керманичів міста претензіями до Ігоря Грицюка, на думку більшості працівників, — це звичайні «розбірки з неугодними», які активно веде партія «УКРОП». Це неабияк розізлило Ігоря Поліщука, тож він заходився кричати та перебивати працівників, наввипередки обіцяючи погасити борг по зарплаті за квітень.

«Я обіцяю, зараз, о 8:00 розпочнеться робочий день і я першим ділом дам відповідне розпорядження і вказівку фінансовому управлінню виплатити гроші. Скільки там потрібно?… 1 мільйон 89 тисяч? Вони сьогодні будуть виплачені з бюджету. Я вам це обіцяю», – почав на підвищених тонах переконувати Ігор Поліщук страйкарів.

Таким чином, він запевнив, що з самісінького ранку фінуправління скерує кошти комунальному підприємству «Луцьке підприємство електротранспорту». Але коли саме ці кошти у вигляді зарплатні надійдуть працівникам — не уточнив.

«Кошти мають пройти через казначейство і лише тоді попадуть на рахунки ЛПЕ. Але як ними розпорядиться ваш директор — то ви вже маєте проконтролювати, чи підуть вони на погашення заробітної плати, чи ще на щось. Але я вам обіцяю — після 8 ранку я буду на роботі і дам доручення», – продовжив вигукувати Ігор Поліщук.

Працівники КП висловили йому свою впевненість у тому, що Ігор Грицюк скерує ці кошти саме на заробітну плату, адже попри усе він розуміє нагальність вирішення цього питання. В той же час директор КП разом з діловодом зауважили працівникам, що у разі, якщо Ігор Поліщук дотримається обіцянки і казначейство до вечора перерахує на рахунки ЛПЕ необхідні кошти, вже завтра зарплату дадуть.

Було очевидним, що для Ігоря Поліщука зустріч зі страйкарями — це патова ситуація, до якої він не був готовий. Через високу емоційність розмови, він постійно зривався на високих тонах, а не знайшовши достатніх аргументів — дав обіцянку.

«Ми домовимось з вами так: сьогодні ми виділяємо гроші з бюджету на погашення заборгованості по зарплаті за квітень, а вже через тиждень, у наступний четвер, зустрінемось тут з трудовим колективом і обговоримо інші питання. Борги за електроенергію, податки, звільнення директора. Але це буде через тиждень. А зараз — обіцяю, що з бюджету гроші на зарплату виділять», – запевнив Ігор Поліщук.

Фактично її витиснули з тимчасового очільника Луцькради працівники комунального підприємства, які порадили з’ясовувати свої стосунки з Ігорем Грицюком так, аби від цього не страждали прості працівники. Наразі ж люди прийшли до висновку, що нова влада в місті шукає будь-які причини та відмовки, аби не виконувати своїх прямих зобов’язань.

«Я не знаю, але за останні роки такого тут не було. Хто б не сидів в кріслі мера — зарплату працівникам платили. Минулого року у нас не було ніяких затримок і попри невиплату грошей за пільговиків — ми отримували зарплату вчасно. А те, що робиться зараз — то взагалі казна-що. Прийшла нова партія до влади, яка не хоче чути нас — вони продовжують розправлятись зі своїми попередниками, а від цього страждаємо ми», – зауважив один з працівників підприємства.

«Я не вірю жодній обіцянці Поліщука. Ви думаєте, чого зараз люди почали звільнятись — бо не платять зарплату. Вони прийшли, пообіцяли, розвернулись і пішли. Але я не вірю, що сьогодні-завтра вони виплатять гроші. Романюк, собі такого б не позволив», – зауважила контролер.

Зрештою, поважні посадовці поспіхом покинули території комунального підприємства і, аби не наражатись на черговий шквал критики працівників, — подались геть.

Проте працівники продовжили висловлювати своє обурення з приводу хамовитої поведінки новоспеченого очільника Луцької міськради. Мовляв, прийшовши до влади, за останні 2 місяці він не спромігся поцікавитись реальним станом справ на підприємстві, допоки люди не почали висловлювати своє обурення з приводу заборгованості.

«Усе, що ми тут побачили, — це порожні обіцянки. Це картинка, ілюзія роботи. Нам просто закрили рота, пообіцявши дати гроші. Наші проблеми його не цікавлять — його цікавить влада, посада, політика. Я кожен день по 10 рейсів маю і проїжджаю під міською радою. Кожен день дивлюсь на ці цирки. Це сором. Я не вірю його жодному слову», – наголосила водій тролейбуса.

Люди зауважили, що попередня команда за будь-яких обставин йшла на розумний та виважений діалог з працівниками.

Вочевидь, через надміру активні події в міській раді, Ігор Поліщук не завжди справляється з емоціями. Тож сьогодні, розмову з колективом ЛПЕ він вів на підвищених тонах, перебиваючи, зупиняючи та дорікаючи обуреним тролейбусникам. Слід відмітити, що і Костянтин Петрочук заходився потикати директору підприємства та працівникам, постійно переходячи на крик.

Попри тотальну недовіру до обіцянок Ігоря Поліщука і майже годинну затримку в рейсах, працівники ДЕПО таки вийшли на роботу і наразі тролейбуси продовжили рух у звичному режимі.

 

Залишити відповідь