У Росії дали умовний термін екс-очільниці української бібліотеки

Міщанський суд Москви засудив екс-директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну до чотирьох років позбавлення волі умовно за кримінальною справою про екстремізм і розтрату.

Пані Шаріну звинувачують у розповсюдженні низки книг, які, на думку слідства, розпалюють ворожнечу щодо Росії, – пише ВВС Україна.

Згідно з вироком суду, екс-директор «вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності».

Суддя також звільнила пані Шаріну з-під домашнього арешту і зарахувала його в термін загального покарання.

Підсудна заявила, що вважає рішення суду політично вмотивованим.

«Це політична справа. Я 35 років працювала бібліотекарем. Мабуть, руйнування бібліотеки було вигідним. Мені шкода бібліотеку», – зазначила пані Шаріна.

Вона також заявила, що в бібліотеці від початку не було жодної екстремістської книги, і 16 книг туди підкинули.

Прокурор Людмила Баландіна просила суд засудити 59-річну пані Шаріну до п’яти років ув’язнення умовно через те, що вона притягується до кримінальної відповідальності вперше, а також з огляду на її вік.

Крім того, держобвинувач просила заборонити пані Шаріній обіймати посади, пов’язані із суспільно-політичною діяльністю, строком на три роки.

Захист пані Шаріної просив повністю виправдати її за всіма епізодами.

Наталію Шаріну затримали в жовтні 2015 року після обшуків у бібліотеці. Відтоді вона перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом.

За версією слідства, пані Шаріна придбала книги публіциста і члена забороненої у Росії української націоналістичної партії УНА-УНСО Дмитра Корчинського, які визнані в Росії екстремістськими, і розмістила їх у відкритому доступі в бібліотеці.

Всього в обвинуваченні фігурують близько 25 книг, у кожній з яких експерти знайшли фрагменти екстремістської спрямованості.

Екс-директора також звинувачують у розтраті 2,2 мільйонів рублів. Слідчі вважають, що вона фіктивно влаштувала на роботу знайомих її адвоката, забезпечивши їм медичне страхування і заробітню плату.

Слідство також стверджує, що в 2011 році пані Шаріна витрачала кошти, якими мали оплатити послуги юристів бібліотеки за свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм.

«Розставила книжки на стелаж»

Сама пані Шаріна відкидає звинувачення. Вона каже, що слідство не конкретизувало їх і не пояснило, що вона зробила.

«Ви звинувачуєте мене в тому, що я розставила книги на стелаж, коли була директором бібліотеки. Ніякої провини я не відчуваю», – сказала пані Шаріна під час слухань.

Адвокати Шаріної стверджували, що її кримінальне переслідування ведеться за політичними мотивами, і просили виправдати підсудну «через відсутність складу події злочинів».

«Звинувачення дійсно незрозуміле. Не зрозуміло, що хотів сказати автор звинувачення», – зазначив на процесі адвокат пані Шаріної Іван Павлов.

За його словами, злочинний намір слідство не змогло довести, а мотиви залишаються неясними.

Голова відділу комплектування бібліотеки Тетяна Мунтян в інтерв’ю Українській службі BBC висловлювала припущення, що слідчі підкинули книги, а потім вилучили їх.

«Там, звідки цю книгу отримали, ніколи її не було. Там була купа книжок без відміток бібліотеки. Це 100% книги, які вони [слідчі] принесли із собою», – повідомила Тетяна Мунтян.

Співголова Об’єднання українців Росії Валерій Семененко зазначав, що діяльність бібліотеки не має нічого спільного з екстремізмом.

Залишити відповідь