Що потрібно для перетину кордону після запровадження безвізу

Біометричний паспорт – не єдине, що потрібно мати, подорожуючи до країн Євросоюзу після вступу в дію безвізового режиму.

Про це стало відомо сьогодні, 11 червня, під час наради у Волинській облдержадміністрації, – повідомляє «Волинська правда».

З 11 червня українці зможуть без віз їздити до 34 країн за наявності біометричного паспорта. Минулого тижня з приводу цього питання Президент України Петро Порошенко провів на Волині велику нараду, за результатами якої дав певні доручення місцевій владі. Тож в області провели першу нараду щодо результатів реалізації президентських доручень.

Начальник управління інвестицій, розвитку та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації Юрій Кресак наголосив, що безвізова новація не стосуватиметься тих, хто їде до ЄС працювати, а також навчатися. До того ж, він зауважив, що зменшення фінансових надходжень після впровадження безвізу відчують візові центри. Натомість, прогнозують суттєве транспортне навантаження на інфраструктуру області й, відповідно, збільшення надходжень від цього. Заступник начальника Волинської митниці ДФС Леонід Негріч зауважив, що митне законодавство у зв’язку зі впровадженням безвізу не змінюється. Проте, створюють додаткові інформаційні пункти, залучають до консультативної роботи активістів, створено пам’ятки, які видаватимуться усім подорожуючим до Євросоюзу громадянам. «Митниця до 11 червня буде готова», – резюмував Негріч.

Натомість, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик дав доручення Юрію Кресаку 9 червня особисто проінспектувати пункти пропуску «Ягодин» і «Устилуг». «До кінця дня 9 червня в мене на столі має буде доповідна записка про стан готовності», – сказав очільник Волині.

Окрім того, начальник Львівського прикордонного загону Сергій Мельник розповів про умови, які мають бути дотримані для того, аби таки заїхати до країни ЄС без візи. Найперше – біометричний паспорт має бути дійсний ще як мінімум три місяці з моменту в’їзду на територію ЄС. Не менш важлива умова – наявність грошей. Для прикладу, для виїзду до Польщі треба мати 300 злотих плюс по 75 злотих на кожну добу перебування.

За словами Мельника, українці не зможуть перетнути кордон, якщо не підтвердять мету поїздки. Це можна зробити, для прикладу, показавши запрошення, доказ про бронювання готелю, квитки на зворотній шлях тощо. Також необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу у разі подорожі автомобілем. Якщо усі умови не дотримані – просто з кордону мандрівника можуть відправити додому.

«Польські прикордонники пообіцяли збільшити кількість прикордонних нарядів, які здійснюватимуть заходи контролю другої лінії», – також додав прикордонник.

 

Залишити відповідь