Луцький нардеп пояснив, чому для закону про подвійне громадянство немає голосів

Народні депутати бояться змін до Закону України «Про громадянство» через те, що в першу чергу самі ж підпадають під його дію, маючи за наявність подвійного громадянства.

Про це інформує Юридичний інтернет-ресурс «Протокол».

Народний депутат від Луцька Ігор Лапін запевнив, що ситуація в суспільстві непроста, мовляв, у прикордонних областях є чималий відсоток людей, які окрім українського, мають інше громадянство. За його словами, підтримка запропонованого Президентом законопроекту — ризик для депутатів-мажоритарників.

«Але питання не лише у виборцях. Копати тему треба глибше. Є діаспора, є покоління українців, які народилися за кордоном і можуть обрати неукраїнське громадянство. Тобто мають бути умови, щоб громадяни не зраджували своєму корінню, і залишалися громадянами України. Необхідно враховувати інтереси громадян України, які є за кордоном, і в той же час, необхідно зберегти свою територіальну цілісність. Тому тут треба компроміс, діалог суспільства, влади і законотворців. Але ми мусимо вирішити це питання на рівні чиновників. Тут подвійне громадянство має бути викорінене. Не може посадова особа, яка виконує функції від імені держави, мати інше, окрім українського громадянство. Вона не може обиратись і бути обраною. Тому права осіб з подвійним громадянством треба обмежувати, зокрема виборчі. Бо інакше нам наголосують черговий Крим чи Донбас.

Стан війни, в якому Україна зараз знаходиться, змушує діяки радикально і міняти те, що багато років влаштовувало і чиновників, і окремих громадян. Якщо ми будимо ліберально ставитись до таких тенденцій, як масова роздача громадянства іншої держави, то це може призвести до негативних наслідків. І ще одним важливим питанням подвійного громадянства є питання громадянства для військовослужбовців. Адже набуття громадянства тягне за собою настання обов’язків, одним з яких є захист держави», – переконаний нардеп.

Нагадаємо, вже кілька місяців в суспільстві точиться активна дискусія щодо наявності подвійного громадянства в ТОП-чиновників. Президент України запропонував внести зміни до Закону України «Про громадянство України» щодо реалізації права змінити громадянство. Проектом №6175 пропонується вирішити питання подвійного громадянства, а саме – позбавити громадянства тих осіб, які добровільно отримали громадянство іншої держави. До таких осіб буде застосовуватись вимога щодо припинення українського громадянства. Також є альтернативний законопроект 6175-1, однак експерти і до його прийняття ставляться з застереженням.

 

Залишити відповідь