Не хабар, а провокація: директорку Луцького коледжу виправдали

Директорку Луцького кооперативного коледжу Львівського торговельно-економічного Університету судили за отримання 300 доларів хабара, отриманих за вступ від абітурієнта.

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду від 19 травня 2017 року.

Так, у 2014 році на посаду директора кооперативного коледжу в Луцьку обрали Наталію Стрільчук, яка автоматично стала головою відбіркової комісії. Однак, вже у серпні 2016 року її затримали у службовому кабінеті при отриманні 300 доларів хабара за вступ одного з абітурієнтів.

Зокрема, 20 липня минулого року до неї завітав хлопець, який хотів навчатися у коледжі, аби отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за спеціальністю «облік і оподаткування». Директор особисто прийняла в абітурієнта заповнену заяву на вступ з рештою документів, та запитала його чи впевнений він у своїх розумових здібностях та в успішній здачі вступних іспитів з української мови та математики. Отримавши його невпевнену відповідь, вона запропонувала допомогти хлопцю вступити у коледж за 500 доларів «подяки».

Таким чином, вже 25 та 27 липня він здав диктант та порожній аркуш з екзаменом з математики. Тож вже 3 серпня він дізнався, що екзамени склав успішно, тож директор повідомила, що він має принести 500 доларів до 11 серпня 2016 року, інакше вона не видасть наказ про його зарахування. Зрештою, через несприятливе матеріальне становище, хлопець зміг принести їй лише 300 доларів. Тим не менше, вона їх взяла та зарахувала хлопця у коледж. На цьому її одразу ж і затримали працівники правоохоронних органів, які під час обшуку вилучили в її кабінеті мічені купюри.

Тож директор кооперативного коледжу постала перед судом по обвинуваченню за статтею 368-3 Кримінального Кодексу України (підкуп службової особи).

Проте адвокати Наталії Стрільчук добре попрацювали та сформували лінію захисту і довели суду, що директор коледжу не вимагала хабар у абітурієнта, а він приніс їй 300 доларів у якості подяки за вступ на розвиток навчального закладу.

Виявилося, що поліція по факту вимагання грошей Наталією Стрільчук велиа негласні слідчі дії ще з 5 липня 2016 року. У суді вона переконувала, що працює у навчальному закладі понад 30 років, а з 2014 року обіймає посаду директора. Мовляв, цей навчальний заклад є приватним і не фінансується за бюджетні гроші. Також вона повідомила, що останніми роками у коледжі спостерігається недобір, тому вона рада допомогти всім абітурієнтам, які хочуть вступити до них на навчання. Тому й цього разу посприяла хлопцеві, за що він з власної ініціативи поклав на стіл гроші.

«В свою чергу, вона розцінила це як матеріальну допомогу на розвиток закладу, однак помітивши, що грошові кошти в іноземній валюті, намагалась наздогнати хлопця з метою їх повернення, оскільки такої допомоги до цього ніхто не надавав», – йдеться у вироку.

Тут же її і затримали з міченими грошима. Вже в суді директор продовжила запевняти, що ніяких протиправних дій не вчиняла і коштів не вимагала. Також вона переконана, що це провокація проти неї, мовляв, хлопець у такий самий спосіб вже посадив за грати директора Виноградівського державного коледжу, куди вступав у 2015 році. За її словами, цього вузу також вимагав неправомірну вигоду у розмірі 15 000 гривень.

Зрештою, адвокати довели, що Наталія Стрільчук не вимагала в абітурієнта гроші, а сам наказ про його зарахування був підписаний ще до передачі 300 доларів. Тож вони спростували факт вимагання коштів у хлопця. Також вони нагадали, що саме у такий спосіб скомпрометували директора Виноградівського державного коледжу, якій присудили 25,5 тисячі гривень штрафу та позбавили права обіймати посаду на 3 роки. Тому адвокати переконували всіх у тому, що це була провокація проти директора коледжу Наталії Стрільчук.

Таким чином суддя Луцького міськрайонного суду В’ячеслав Покидюк визнав жінку невинною у пред’явленому обвинуваченні та виправдав її.

Залишити відповідь