Ковельський ветсанзавод планують ліквідувати

Народний депутат від Волині Степан Івахів переконав, що ветсанзавод у Ковелі ліквідують.

Про це він розповів після участі у нараді з Президентом України, що відбулася 24 травня в Луцьку, – інформує Волинь24.

Останнім часом народний обранець двічі побував на території Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод», на території якого накопичилися гори трупів тварин та відходів.

«Востаннє я був там в суботу. Ситуація така: від Кабінету міністрів визначена людина, яка буде турбуватися за цей процес від початку до кінця. Це віце-прем’єр Степан Кубів, я спілкуюся з ним з усіх цих питань. Якщо потрібно якесь питання чи рішення підсилити Прем’єр-міністром, то я телефоную Володимиру Гройсману і ми спілкуємося з ним. Востаннє з Гройсманом розмовляли в п’ятницю. І домовилися про таке: завод як такий ліквідувається як юридична структура, і як фізична. Тому що там нема заводу, нема що реконструювати. Там страшно, щоб на голову не впало», – зазначає Степан Івахів.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПРОБЛЕМУ ВЕТСАНЗАВОДУ

За словами нардепа, є кілька варіантів вирішення питання про долю відходів, що на території заводу.

«Перший – спалення. Я сам за свої кошти купив пічку, її домонтовують. Вона почне спалювати відходи. Принаймні частину. Активісти-ковельчани підтвердили, що їх влаштовує такий момент. Наступний варіант: там поряд стоїть вісім ємностей бетонних якогось старого заводу. Їх обстежили, очікують висновку щодо придатності їх до компостування відходів там. Третій: ми очікуємо рішення від Міноборони. Минулого тижня вони нарешті відправили туди фахівців, щоб оцінити можливість виділення ділянок землі для вивезення відходів туди», – каже народний обранець.

Уряд готовий виділити 17 мільйонів на ліквідацію наслідків безгосподарності попереднього керівництва заводу.

«Наступний крок, який був зроблений із нашим губернатором Володимиром Гунчиком, – подані документи на Кабмін, щоб виділити 17 мільйонів гривень з резервного фонду Державного бюджету (це вже погоджено) на ліквідацію наслідків. Є затрати на те, щоб вивезти відходи, щоб компостувати, рекультивувати землі. Для цього треба гроші. Крім того, готується проект на водопостачання та водоведення мікрорайону Ковель-2. Ці кошти будуть виділені з обласного бюджету», – повідомив Івахів

 

 

Залишити відповідь