Волинь: митниця готується до безвізу

У ніч з 10 на 11 червня в Україні  запрацює безвізовий режим з Євросоюзом. Чи вплине це на роботу пунктів пропуску та наскільки збільшиться відсоток громадян, які перетинатимуть кордон,  розповів начальник Волинської митниці Віктор Кривіцький.

З його слів, нині  триває робота  над проектом щодо максимальної автоматизації пункту пропуску «Ягодин», — пише Волинська регіональна дирекція НСТУ.

«Наші прикордонники очікують, що в нас відбудеться збільшення руху на 10-15%, черги не будуть збільшуватися, – каже Віктор Кривіцький. – Ми максимально зацікавлені в тому, щоб пришвидшити процедуру оформлення транспортних засобів, покращити рух на кордоні України. На Волині на 230 кілометрів кордону є 2 пункти пропуску. Нам потрібно збільшити пропускну можливість нашого пункту».

Робота над проектом вже майже закінчена, а тому реалізувати його планують до кінця року. Одним із основних завдань пункту пропуску «Ягодин» є наповнення бюджету області, каже Віктор Кривіцький.

Нещодавно у працівників Волинської та Львівської митниць відбулася зустріч з польськими колегами, присвячена питанням функціонування автомобільних пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Для ритмічності і безперебійної роботи пунктів пропуску та  боротьби з чергами українська та польська сторони обговорили запровадження у нашій країні системи попереднього повідомлення.

«По кожному пункту пропуску встановлені певні ліміти, якщо хтось не вкладається у графік, відбувається збільшення черг», – розповіла начальник управління організації митного контролю Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець. З її слів, причини утворення черг на пунктах пропуску різні, і щоб вони не створювалися, необхідна злагоджена робота двох сторін – української і польської.

Пункт пропуску «Ягодин» щодня в одному напрямку пропускає до тисячі легкових автомобілів та до 250 вантажних, загалом – 45% вантажу, який прямує  із Європейського Союзу. Волинські митники ставлять перед собою завдання ці показники наростити.

Залишити відповідь