Перевірка СБУ: чи має Ігор Палиця подвійне громадянство?

У Верховній Раді зацікавились питанням наявності подвійного (швейцарського) громадянства у діючого голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці.

Зокрема, 19 травня народний депутат Тетяна Чорновол озвучила депутатський запит з цього приводу, адресувавши його голові Служби безпеки України Василю Грицаку.

Так, нардеп у своєму виступі зауважила, що на сьогодні наявність та отримання подвійного громадянства становить пряму небезпеку для Української держави і загрожує національній безпеці нашої країни.

«Попри те, що згідно з Конституцією подвійне громадянство в Україні заборонене, така практика досить поширена, особливо серед високопосадовців. Громадянство для людини зокрема, а посадової особи в тому числі, має принципове значення, оскільки визначає її політичний та соціальний статуси. ЗМІ поширюють все більше інформації про наявність подвійного громадянства у голови Волинської обласної ради Палиці Ігоря Петровича», – заявила у депутатському зверненні Тетяна Чорновол.

Нагадаємо, у ЗМІ неодноразово повідомлялось про наявність у лідера партії «УКРОП» та голови Волиньради Ігоря Палиці подвійного громадянства. Мова йде про можливу наявність паспорта громадянина Швейцарії, де фактично живе Ігор Палиця та його сім’я.

Таким чином, нардеп звернулась до голови СБУ Василя Грицака з проханням перевірити зазначену інформацію та надати відповідь.

Тож вже 19 травня Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав та скерував відповідний запит нардепа Тетяни Чорновол до СБУ. Також, він просив надати відповідь автору запиту та Верховній Раді України встановлений законодавством термін — 15 днів.

Варто зауважити, що завтра до Луцька завітає Президент України Петро Порошенко, для якого питання подвійного громадянства є принципово критичним. Нагадаємо, 29 квітня цього року гарант підписав указ про позбавлення українського громадянства нардепа Андрія Артеменка та депутата Одеської міськради Олександра Боровика.

Залишити відповідь