Обстріл польського генконсульства: СБУ отримало доступ до дзвінків волинян

В рамках досудового розслідування обстрілу приміщення Генерального Консульства Республіки Польща у місті Луцьку в ніч на 29 березня суд надав доступ правоохоронцям до інформації про усі дзвінки лучан здійснені в центральній частині міста та на виїздах між 23:00 28 березня та 01:00 29 березня.

Відповідні рішення ухвалив суддя Луцького міськрайонного суду Вадим Смітюх 26 квітня та 5 травня, — пише «Четверта влада».

Як йдеться в ухвалах суду, із відповідним клопотанням про надання доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, звернувся старший слідчий УСБУ у Волинській області та прокурор у справі.

Як пояснили правоохоронці, з метою встановлення причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб на місці вчинення злочину та по шляхах можливих відходів злочинців проведено радіотехнічне обстеження, яке встановило місцезнаходження базових станцій операторів мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «МТС Україна».

«Враховуючи, те, що під час вчинення кримінального правопорушення злочинці могли користуватися мобільним зв`язком, необхідно отримати інформацію про телефонні з`єднання терміналів стільникового зв`язку за встановленими координатами місця вчинення кримінального правопорушення, оскільки вказана інформація матиме суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення можливе шляхом перевірки інформації про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг в період часу із 23:00 28.03.2017 по 01:00 29.03.2017 у зоні дії зазначених базових станцій операторів телекомунікацій», – пояснили правоохоронці.

Тож слідчий СБУ та прокурор попросили суд надати їм дозвіл на отримання від операторів мобільного зв`язку інформації про вхідні та вихідні дзвінки, у тому числі нульової тривалості; отримання SMS, MMS і інших видів повідомлень, які здійснювалися в зазначений період часу у зоні дії таких базових станцій мобільних операторів:

Місто Луцьк, вулиця Дубнівська, 22б;

Виїзд з місто Луцьк в напрямку міста Дубно;

Виїзд з міста Луцьк в напрямку міста Рівне;

Виїзд з міста Луцьк в напрямку міста Ківерці;

Виїзд з міста Луцьк в напрямку міста Ковель;

Виїзд з міста Луцьк в напрямку міста Володимир-Волинський;

Виїзд з міста Луцьк в напрямку міста Львів;

місто Луцьк, вулиця Глушець (зупинка центрального ринку);

місто Луцьк, вулиця Глушець (АЗС «БРСМ»);

місто Луцьк, перехрестя вулиць Глушець та Бринського;

місто Луцьк, перехрестя вулиць Глушець та Кременецька.

Вказану інформацію мобільні оператори ПрАТ «МТС Україна» та ПрАТ «Київстар» мають надати в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, та зобов`язані зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, надіслані та отримані СМС і ММС-повідомлення, номери учасників з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен з прив`язкою до базових станцій.

Нагадаємо, 29 березня близько 00:08 невідома особа із перехрестя вулиць Глушець та Карпенка-Карого у Луцьку здійснила постріл по приміщенню Генерального Консульства Республіки Польща із гранатомета. Жертв від вибуху немає, проте серйозних ушкоджень зазнала будівля: знищене вікно та пошкоджений дах.

Правоохоронці кваліфікували подію як теракт, а через кілька днів повідомили, що замовником теракту у Луцьку та перекриття дороги на Львівщині є лідер радикальної громадської організації «Наждак» Микола Дульський, який переховується на території РФ, і якого розшукують українські правоохоронці за погрозу вбивством.

Слідство у справі триває.

Залишити відповідь