Луцьк: у скандалі навколо звільнення директорки КП «Ласка» «запахло» криміналом

Директора КП «Ласка» Дану Новарчук виключать з Асоціації зоозахисних організацій України. Про це під час круглого столу повідомила віце-президент Марина Суркова.

«Її дії ганьблять ім’я захисників тварин», – констатувала зоозахисниця з Харкова.

Зокрема, сьогодні у міській раді відбувся круглий стіл, ініційований заступником міського голови Костянтином Петрочуком та зоозахисниками Луцька, які невдоволені діяльністю керівництва і жахливою ситуацією на самому комунальному підприємстві. Наприкінці минулого тижня волонтери та захисники тварин влаштували мітинг під міською радою з вимогою зняти з посади директора КП «Ласка» Дану Новарчук, яку звинувачують у низці порушень як фінансово-господарського, так і санітарного стану. Про неодноразові порушення утримання тварин, непрозору фінансову діяльність та свавілля керівника лучани заявляли неодноразово. Більше того — було зафіксовано звернення, однак останні перевірки проводились більше року тому.

«Ви розумієте, що за 4 роки притулок довели до жахливого стану — тварини від цього страждають, а Дана Новарчук їздить у службові відрядження за бюджетні кошти. Скільки вона буде брехати і вводити громадськість в оману», – заявила Інна Хоміцка перед початком круглого столу.

Натомість Дана Новарчук на захід прийшла з усією командою захисників «Ласка» і навіть озброїлась неповнолітніми хлопчаками, які замість того, щоб бути на уроках чи заняттях в училищі, прийшли з плакатами на захист керівниці комунального підприємства.

Депутат Борис Смаль висловив обурення стосовно маніпуляції та використання дітей у таких цілях.

«По закінченню круглого столу прошу надати інформацію, де навчаються діти, і звернутись до директорів навчальних закладів», – зауважив депутат.

На що присутні активісти відмітили, що через отаке зловживання службовим становищем прихильниць Дани Новарчук і самої керівниці можуть постраждати діти, які отримали «команду» і не розуміють, у яких цілях їх використовують.

В той же час депутат Павло Данильчук заявив однозначно, щоб Дана Новарчук готувала звіти про її роботу.

«Напевно, вам все-таки пора піти у відставку. За роки роботи ви вже зробили стільки, що претензії тільки збільшуються», – зазначив депутат.

Натомість заступник міського голови Костянтин Петрочук продовжив наполягати на тому, щоб з числа невдоволених обрати одну людину, яка піде на посаду заступника Дани Новарчук. Однак, якщо минулого разу він пропонував протестувальникам призначити когось, то цього разу чиновник заявив, що в праві лише рекомендувати.

«Тільки директор КП може прийняти рішення про призначення когось на посаду заступника, я можу лише рекомендувати», – зауважив Костянтин Петрочук.

Та зоозахисниці відмітили, що це малоймовірно, і такий «дует» не принесе бажаного результату. Мовляв — команда Дани Новрачук веде активну боротьбу проти інакодумців і всіляко намагатиметься протидіяти діяльності людини з іншої команди.

Тим не менше, Костянтин Петрочук заявив, що надійшло 2 кандидатури, однак одна з охочих відмовилась. Тож він заявив, що не проти Любові Примакової, яка погодилась іти у КП «Ласка» і на рівних правах з керівником підприємства — працювати над покращеннями.

«Зрозумійте одне: будуть проведені перевірки. І заступник матиме такі ж самі повноваження написати мені доповідну чи звернення по факту виявлених порушень. Порушення — записали — мені на стіл — перевірка — покарання. Ось така проста схема. Покарання буде відповідно до чинного законодавства: дві догани — звільнення через порушення умов контракту», – констатував Костянтин Петрочук.

Натомість «група підтримки» Дани Новарчук заявила, що Любов Примакова не може бути на такій посаді, бо не має відповідної освіти, а є лише косметологом. В той же час, слід відмітити що директор КП «Ласка» має освіту журналіста, і не є ані ветеринаром, ані державним управлінцем, а була обрана на посаду винятково за лобіюванням окремих впливових осіб без відкритого конкурсу.

Тож зоозахисники наполягли на тому, аби порушити питання звільнення Дани Новарчук і оголосити відкритий конкурс.

Зрештою, Костянтин Петрочук повідомив, що нинішній т.в.о. міського голови Ігор Поліщук підписав звернення у Держпродспоживслужбу та фінінспекцію з проханням провести перевірку і аудит. Також він гостро поставив вимогу щодо реєстру та обліку тварин, оскільки зоозахисники повідомили, що за 2 тижні з притулку зникло більше сотні собак. На запитання Катерини Собуцької стосовно того, чи її таки притягнуть до відповідальності і скільки часу потрібно для перевірки заявлених фактів порушень, Костянтин Птерочук відповідв, що за тиждень вже будуть результати.

«Думаю, у наступну п’ятницю ми вже матимемо якісь результати, єдине, що я вже просив би зробити Дану Новарчук — це вирішити чи вона лишається головою ГО «Товариство захисту тварин», чи лишається на посаді директора КП «Ласка» , оскільки в цьому вбачається конфлікт інтересів», – наголосив Костянтин Петрочук.

В той же час, зоозахисниця Наталія Усачова наголосила на тому, що за цей тиждень Дана Новарчук візьметься за усунення цих недоліків і знову всім «замилить очі».

«Набридло слухати оцю брехню. За тиждень можна вилизати той притулок для тварин і надрукувати сотні актів прийому-передачі тварин. Її треба притягувати до відповідальності. Як бачите — у нас ні у кого немає цілі та амбіцій принципово зайняти посаду директора КП. Якби не було претензій — ніхто б так не протестував проти її особи. Це не особисті претензії, а думка громадськості. Ми вимагаємо — усунути цю людину з посади», – наголосила Наталія Усачова.

В той же час, з огляду на непрозорість фінансової діяльності, юрист Віталій Жуковський відмітив, що це може стати об’єктивним приводом для порушення кримінального провадження по незаконному збагаченню, зловживанню службовим становищем та розтратами майна комунального підприємства. Однак про це можна буде говорити тільки після того, як за зверненнями порушать справу.

Зрештою, усі дійшли до спільного висновку, що по кожному окремому факту порушення необхідно подати заяву в міську раду, аби її перевірили, і вже за тиждень після оприлюднення результатів поставити питання про звільнення Дани Новарчук з посади.

Тож можна нарешті сказати однозначно — під директором КП «Ласка» захиталось крісло.

4 коментарі

 1. Примакова сказав:

  Дякую владі за круглий стіл, на ньому було піднято багато важливих питань, сподіваюсь на їх плідне вирішення. Особисто для мене було важливо те, що громада згрупувалась та виступила єдиним фронтом

 2. Анонім сказав:

  Таких в тюрьму надо сажать

 3. Справедливість сказав:

  Усе ніби добре та справедливо, та хочеться зауважити щодо пані Примакової. У людини купа неприємностей, а вона поливає брудом інших. Син,який ніде не навчається, стверджує, що він платник податків. Тобто ця людина десь офіційно працює, або обманює та чи офіційне це працевлаштування? Чи насправді він сплачує ці податки? Чи бігати знімати людей це і є робота неповнолітнього хлопчака? Групка людей водить за ніс даже міську раду. УКРОП а-у, ви де? Ви сліпі чи просто вам начхати на тварин і ви йдете наповоду у лінивих створінь,що вміють мітингувати? Кого ви хочете зробити керівником-бабу з манікюром та плакатом?! Давайте профінансуємо годівлю тварин, а не питатимем чим їх годують. Можливо “АНТИЛАСЦІ” слід розібратись та почистити свої ряди.

  • Анонім сказав:

   “справедливость”у тебя что-то неправильное понятие о справедливости.Речь идет о обездоленных животных, которых новарчук сделала узниками своего концлагеря,а не о бабе с маникюром и ее детях.Явно, тебя беспокоит судьба бездари.а не животных.

Залишити відповідь