Волинська журналістка судитиметься з фондом Ігоря Палиці

Журналістка Аріна Крапка подала в суд на фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» через ненадання інформації.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Журналістка розповіла, що 14 березня 2017 року вона надіслала інформаційний запит до благодійного фонду, щоб отримати звіти про надходження та витрати коштів фонду з 2014 по 2017 рік. Тобто вона просила інформацію як про фонд «Новий Луцьк», так і про його наступника — фонд «Тільки разом».

Натомість у фонді попросили продовжити термін розгляду запиту до 10 квітня, посилаючись на те, що це великий обсяг інформації.

«Проте, 10 квітня 2017 року я отримала лист від фонду, яким мені було відмовлено в наданні запитуваної інформації з посиланням на те, що вони не є розпорядниками інформації в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації». Враховуючи вище викладене, вважаю відмову фонду надати запитувану публічну інформацію із зазначеними вище підставами протиправною.
Діюче законодавство чітко передбачає, що відомості, які стосуються структури та розміру доходів і витрат благодійних організацій, а також умов використання їх активів для благодійної діяльності ― є відкритою публічною інформацію, яка повинна надаватися в т.ч. за запитами фізичних і юридичних осіб (частина 3 статті 17 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»), — йдеться у дописі.

Також журналістка зазначила, що «війна» за відкриту інформацію з фондом Палиці триває з лютого.

Спочатку їй відмовились надавати інформацію про те, скільки коштів виділяє фонд на фінансування ГФ «Варта порядку». Коли ж вона попросила звіти про витрати і надходження коштів фонду та кінцевих бенефеціарів фонду, з відповіддю попросили почекати.

«Крім того, вимагали від мене сплатити кошти за ксерокопіювання всіх необхідних мені для відповіді документів. Знаючи, що я маю право прийти, пофотографувати та іншим чином отримати дану інформацію, не витрачаючи на це кошти (див.вище), я цим правом буду намагатись скористатись тепер в суді», — пише Аріна Крапка.

Журналістка пояснює важливість цієї інформації тим, що на офіційній сторінці фонду вказані великі суми, які вкладають у розвиток області, однак невідомо, хто їх надає.

Як запевняє Аріна, з власних джерел їй стало відомо, що члени «Варти порядку» причетні до певних правопорушень на території Волині та за її межами.

«Якщо це приватний фонд олігарха Палиці і його приватне громадське формування, то це може мати неабиякі небезпечні наслідки для такої багатої на надра, ресурси області. Поки не відкриватиму завісу, про що я готую публікацію. Чекаю судових засідань», — пише вона.

Крім того журналістка подякувала за допомогу медіаюристу Олександру Бурмагіну з «Платформи прав людини», журналістці Надії Бабинській-Вірній та ініціативі «На суд за доступ».

1 коментар

  1. Лучанин сказав:

    Так це не благадыйна організація. Палиця через неї фінансує своїх посіпак і персональну армію “варта порядку”.

Залишити відповідь