Володимир-Волинський: аварійний гуртожиток хочуть віддати військовим

Відремонтувати за кошти Міноборони гуртожиток коледжу у Володимирі-Волинському та віддати його для користування військових пропонують депутати Волиньради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму 11 травня, — пише ІА «Волинські новини».

Перед депутатами порушили питання реконструкції аварійного приміщення гуртожитку Володимир-Волинського агротехнічного коледжу. Зі слів директора закладу Олександра Коновалюка, гуртожиток здали в експлуатацію в середині 1980-х років, а наприкінці 1990-х почали розходитися стіни будівлі. В 2005 році замовили технічну експертизу, яка довела, що причиною стала низька якість робіт та відсутність у розчині цементу (гуртожиток побудований на піску).

За станом на 2007 рік на підсилення конструкції потрібно було 103,5 тисячі гривень. Попри те, що керівництво коледжу зверталося до міністрів та заступника міністра агропромислового розвитку, відповіді не отримали. Після обвалу житлового будинку у Луцьку гуртожиток вирішили закрити, аби у майбутньому уникнути жертв.

Гуртожиток розрахований на 225 осіб, блочного типу, з кімнатами на 2 і 3 студентів. Ширина розкриття стін наразі збільшилася до 12 міліметрів. Торік замовили виготовлення проектно-кошторисної документації на підсилення конструкції будівлі, орієнтовно на ці роботи потрібно буде 650-700 тисяч гривень.

Депутат Святослав Кравчук пропонував частину гуртожитку передати військовим, які дислокуватимуться у місті. Відремонтувати будівлю, на його думку, можна за кошти Міноборони, а гуртожиток блочного типу стане ідеальним варіантом житла для військових.

Член комісії Роман Карпюк зазначив, що майно перебуває зараз в державній власності, тому потрібно спочатку, аби Міносвіти дало дозвіл на використання будівлі.

Отже, голова комісії Петро Савчук запропонував підготувати спільно з управлінням освіти, науки та молоді ОДА звернення до Міністерства освіти щодо можливості доручення Міноборони до реконструкції приміщення. Цю пропозицію члени комісії підтримали.

Залишити відповідь